Nowe sekcje na Off Plus Camera

"Dorastając na opak"
G.B.F., reż. Darren Stein – jeden z filmów w sekcji „Dorastając na opak”

Siódma edycja festiwalu Off Plus Camera już za 50 dni, a my znamy już trzy z dziesięciu sekcji tematycznych. Off poruszy kwestie szukania własnej tożsamości, asymilacji, queer, a także człowieka funkcjonującego w ekosystemie.

„Raport mniejszości“ to sekcja 10 tytułów poświęconych problemom tożsamości, asymilacji, wykluczenia i tolerancji. Chcielibyśmy uzmysłowić lub przypomnieć naszym widzom, że szeroko pojęta inność rzadko jest kwestią wyboru. Zależy nam na tym, by zaprezentować filmowe portrety niezwykłych  indywidualności, „mniejszości” od których „większość” mogłaby się wiele nauczyć– podkreśla Ania Trzebiatowska, Dyrektor Artystyczna Festiwalu.

Wszystkie dzieci są „queer”  – teza Kathryn Bond forsowana w książce  „The Queer Child or Growing Sideways in the Twentienth Century” stała się inspiracją dla powstania kolejnej sekcji – „Dorastając na opak”. – Naszą ambicją jest z jednej strony zaprezentowanie najciekawszych i najbardziej oryginalnych filmów z nurtu kina inicjacyjnego, z drugiej pokazanie nienormatywnego procesu dojrzewania i jego konsekwencji – wyjaśnia Grzegorz Stępniak, programer OPC.

Ostatnia nowość to “Eco/Ego” – filmy odpowiadające na pytanie, w jaki sposób człowiek funkcjonuje w ramach otaczającej go przyrody, jednocześnie ją modyfikując. W sekcji znajdzie się osiem filmów fabularnych i dokumentalnych.

Tematy modne, ale też ciekawe. Nie możemy się doczekać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s