Tydzień kina hiszpańskiego Pod Baranami

El amor no es lo que era
El amor no es lo que era

Dzisiaj w Kinie Pod Baranami startuje tydzień kina hiszpańskiego. Do soboty możemy oglądać filmy, które nie były pokazywane w Polsce nigdy wcześniej. Razem 11 filmów – wszystkie z polskimi napisami.
Poniżej prezentujemy harmonogram oraz krótkie opisy.

poniedziałek, 24 marca
21.00 15 LAT I 1 DZIEŃ / 15 AÑOS Y UN DÍA 
Hiszpański kandydat do Oscara. Nieznośny nastolatek Jon trafia do dziadka – byłego wojskowego, który ma nauczyć go dyscypliny. Przybycie chłopaka burzy spokój i wypracowany przez lata porządek.

wtorek, 25 marca
19.00 ACH, TA DZISIEJSZA MIŁOŚĆ / EL AMOR NO ES LO QUE ERA
Trzy pary w różnym wieku, trzy opowieści o miłości: o uczuciu, które dopiero się rodzi, o namiętności, która gaśnie, i o miłości, która powraca. 

21.00 SZTOKHOLM / STOCKHOLM
Poznają się pewnej nocy na imprezie. On, czarujący, elokwentny i pewny siebie. Ona, wycofana, delikatna i nieśmiała. Rano okazuje się, że żadne z nich nie jest takie, jakim wydawało się być kilka godzin wcześniej.

środa, 26 marca
19.00 PORZĄDNI LUDZIE / SOMOS GENTE HONRADA 
Słodko-gorzka komedia, której bohaterowie, Suso i Miguel, przyjaźnią się od lat. Obaj są po pięćdziesiątce i każdy z nich na własnej skórze mocno odczuwa skutki kryzysu w Hiszpanii. Pewnej nocy znajdują paczkę z 10 kilogramami kokainy.

21.00 SYN KAINA / HIJO DE CAÍN
Nico Albert to aspołeczny, ale wybitnie inteligentny nastolatek. Zatroskani synem rodzice zatrudniają psychologa, który z pomocą szachów i terapii nawiązuje kontakt z chłopcem i lepiej poznaje skomplikowane relacje panujące w tej rodzinie.

czwartek, 27 marca
19.00 VIRAL 
Horror z romansem w tle. 25-letni Raúl,wygrywa casting do nietypowego konkursu. Zamieszka na 7 dni w salonie FNAC bez możliwości opuszczenia budynku. Jednak wygrana w konkursie wkrótce przestanie być najważniejsza.

21.00 PRZECIEŻ WSZYSCY JĄ KOCHAMY / TODOS QUEREMOS LO MEJOR PARA ELLA
Geni ma 38 lat. Rok po poważnym wypadku powoli wraca do zdrowia. Jej rodzina chce, aby wszystko było jak dawniej. Ale to już nie jest ta sama Geni. Sytuacja ją przytłacza, a oczekiwania bliskich przerastają. Już nie chce żyć tak jak kiedyś.

piątek, 28 marca
19.00 LAS / EL BOSQUE
Mieszkająca w południowej Aragonii rodzina od pokoleń pilnie strzeże przed sąsiadami pewnego sekretu. Coś niezwykłego dzieje się na jej ziemiach.

21.00 ALFA / ALPHA
Drogi trzech przyjaciół, młodych przestępców, rozeszły się po nieudanym napadzie. Po ośmiu latach każdy z nich jest w innym punkcie: Eric wychodzi z więzienia, Toni jest policjantem, a Tom szefem gangu.

sobota, 29 marca
19.00 NIE ZRYWA SIĘ KWIATÓW / DE TU VENTANA A LA MÍA
Inés (Maribel Verdú), Violetta (Leticia Dolera) i Luisa (Luisa Gavasa) – trzy kobiety i trzy zupełnie różne, poruszające historie o miłości. Uznany i nagradzany debiut Pauli Ortiz to uczta dla oka i ucha.

21.00 KLEJNOTY EVITY / ¡ATRACO!
Oparta na faktach czarna komedia o kradzieży dóbr narodowych Argentyny ze świetną rolą Guillerma Francella (Sekret jej oczu). W argentyńskich kinach film bił rekordy popularności.

Bilety:
19 zł – normalny
14 zł – ulgowy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s