Meksykańskie krótkometrażówki w Gwarku

                                                   sofia WATCHING IT RAIN

 

Klub Gwarek znów szykuje pokaz krótkometrażowych filmów, tym razem prosto z Meksyku. I to nie byle jakich, bo stworzonych przez absolwentów szkoły Centro de Capacitación Cinematográfica, ponoć bardzo dobrej!  Krótkometrażówki będziemy mogli zobaczyć 28 kwietnia (w poniedziałek), wstęp wolny!

Zobaczymy:
THE EYE IN THE NAPE
Od 1973 do 1985 r. Urugwaj był pod wojskową dyktaturą, podczas której popełniono wiele zbrodni przeciw ludzkości. To historia Pablo, młodego emigranta żyjącego w Meksyku, którego ojciec zginął podczas panowania dyktatury. Chłopak decyduje się wrócić do kraju, by wymierzyć sprawiedliwość.

WATCHING IT RAIN
Historia dwojga nastolatków, którzy mieszkają w małym meksykańskim miasteczku. Sofia chce wyjechać. Jonás musi zdecydować się, czy zostać, czy pojechać z dziewczyną.

SHEEP CAN GRAZE SAFE
Historia dwojga nastolatków, którzy mieszkają w małym meksykańskim miasteczku. Sofia chce wyjechać. Jonás musi zdecydować się, czy zostać, czy pojechać z dziewczyną.

DORSAL
Mario żyje w dwóch światach. Jeden to świat jego nowej pracy – stróża w szkole baletowej, drugi – domu, w którym ojciec musi mierzyć się ze starością i samotnością.

DAYBREAK
Emilio, Jonas i Pedro chcą się zabawić nocą. Dwóch z nich ma na to szczególny sposób. Kiedy Pedro decyduje się dołączyć, odkrywa w sobie nową osobę.

NINE HELLS
Zbuntowani młodzi ludzie biegnący ulicami. Czołgający się mężczyzna proszący o boskie przebaczenie. Brat, który nie może kupić małego samochodu. Bezustanne oczekiwanie muzyka długą nocą. Śpiewający kochanek, skarżący się włóczęga. Miliony ludzi, których oczy nigdy się nie spotkają.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s