DocFilmMusic 2014 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki

O krok od sławy

Film dokumentalny i muzyka czyli uczta nie tylko dla kinomanów!  DocFilmMusic jest całorocznym  przeglądem dokumentów o tematyce  muzycznej,  który powstał dzięki inspiracji jednym z konkursów Krakowskiego Festiwalu Filmowego.  Podczas wiosennej edycji, która rozpoczyna się  7 kwietnia, zobaczymy 6  dobrych filmów,  zarówno tych nagradzanych i docenionych, jak i nieznanych szerzej w Polsce. Wśród nich pojawi się  tegoroczny zdobywca Oscara dla najlepszego dokumentu pełnometrażowego – O krok od sławy.
Wszystkie pokazy odbędą się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki,  o godzinie 19:00. Wydarzeniom towarzyszyć będą rozmowy dyrektora festiwalu Krzysztofa Gierata i krytyka muzycznego Piotra Metza. Bilety tylko 8 złotych.
Przybywajcie, bo warto!

Szczegółowy harmonogram:

7 kwietnia – O krok od sławy 

To historia  genialnych wokalistek, które śpiewają w chórkach takich gwiazd jak David Bowie, Sting, Stevie Wonder, U2, The Rolling Stones, Bruce Springsteen… To film wypełniony emocjami i niezwykłymi głosami. Druga pozycja w plebiscycie publiczności Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Oscar 2014 w kategorii najlepszy dokument pełnometrażowy.

 10 kwietnia – Jak nieznajomi

Niezwykle intymny portret popularnej grupy rockowej The National wpisany w bardzo złożone relacje między liderem zespołu a jego bratem reżyserem filmu. Trasa koncertowa staje się sceną wielkich wydarzeń muzycznych, które od kulisów wyglądają mniej podniośle – i śmiesznie i dramatycznie.  Rozgrzewka przed odwiedzinami zespołu w czerwcu w Warszawie.

17 kwietnia – Grupa o nazwie Śmierć

Pierwszy w Polsce pokaz głośnego filmu o czarnym punku. Na długo przed Sex Pistols był Death – zespół czarnoskórych nastoletnich braci. Film sięga do odkrytych po latach archiwaliów, które wraz z wypowiedziami świadków tamtych wydarzeń odtwarzają  wzloty i upadki grupy, a także rodzinną tragedię. Nagroda publiczności festiwalu SXSW w Austin.

24 kwietnia – Jimmy Rosenberg – ojciec, syn i talent 

Dominujący ojciec i genialny syn. Mówili o nim następca Django Reinhardta, grał od dziecka, równie szybko zaczął się narkotyzować. Film dokumentuje błyskotliwe występy dzieciaka i kłopoty psychiczne młodzieńca pozbawionego ojca, który odsiaduje wieloletni wyrok. Złoty Róg 2007 w pierwszej edycji konkursu dokumentalnego krakowskiego festiwalu.

18 maja – Miłość

Mariaż wybitnych i bardzo odmiennych osobowości muzycznych: Tymona Tymańskiego, Mikołaja Trzaski, Leszka Możdżera, Jacka Oltera i Macieja Sikały. Podczas prób reaktywacji grupy Miłość dowiadujemy się o istniejących między muzykami napięciach i obserwujemy  momenty „toksycznej równowagi”.  Złoty Lajkonik 2013 i Nagroda Publiczności krakowskiego festiwalu.

20 maja – Uwaga! Mr. Baker

Ginger Baker jest legendą perkusji – z gry na tym instrumencie potrafił uczynić porywający spektakl. Ma za sobą występy z Erikiem Claptonem w grupach Cream i Blind Faith oraz karierę solową. Nazywany „potworem rocka”, Baker słynie z ekscentrycznej osobowości i burzliwej biografii. Złoty Hejnał 2013 w pierwszej edycji konkursu dokumentalnego krakowskiego festiwalu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s