Dachowanie z Kubrickiem i specjalnymi gośćmi

Stanley-Kubrick_2
„Lśnienie”, „Oczy szeroko zamknięte”, „Full Metal Jacket” – widzowie Off Plus Camera zobaczą te filmy Stanleya Kubricka na krakowskich dachach razem z Christiane Kubrick, wdową po reżyserze i Janem Harlanem, producentem jego filmów a prywatnie szwagrem.

Już 4 maja goście Festiwalu Off Plus Camera otworzą w Muzeum Narodowym w Krakowie wystawę poświęconą twórczości Stanleya Kubricka. Ekspozycja była prezentowana w dziesięciu miastach świata, m.in. w Berlinie, Rzymie, Paryżu oraz Los Angeles. W końcu przyszedł czas na Kraków. Wielbiciele twórczości Kubricka zobaczą 1000 eksponatów, m.in. fragmenty scenografii z wybranych filmów, kostiumy, rekwizyty i oryginalne scenariusze, a także książki stanowiące kanwę scenariuszy z notatkami reżysera

Rok 2014 to dwie ważne rocznice: 15-lecie śmierci reżysera oraz 10-lecie samej wystawy. Festiwal Off Plus Camera przygotował specjalne pokazy. Wielbiciele twórczości Stanleya Kubricka zostaną wciągnięci na krakowskie dachy. W tych nietypowych miejscach obejrzą trzy filmy: mrożącą krew w żyłach ekranizację powieści Stephena Kinga „Lśnienie”, thriller erotyczny „Oczy szeroko zamknięte” i opowieść o oddziale marines wysłanym do Wietnamu „Full Metal Jacket”.

Jak powstawały te obrazy? Na to pytanie odpowie ich producent Jan Harlan. Jego wykład otworzy tegoroczną edycję Off Camera Pro Industry, specjalnego programu dedykowanego branży filmowej (www.offcamera-proindustry.com).

Off Plus Camera potrwa od 2 do 11 maja.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s