Polska strona Offa

papusza

Dziesięć tytułów walczy o 100 000 złotych. Do kogo trafi Polski Noble Filmowy, zadecyduje międzynarodowe jury. Przyznane zostaną również nagrody aktorskie za najlepszą rolę męską i żeńską.

W Konkursie Polskim znalazła się wielokrotnie nagradzana „Ida” Pawła Pawlikowskiego (MFF w Montrealu, FPFF w Gdyni, Polskie Nagrody Filmowe „Orły”), wzruszające „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy i intrygująca „Papusza” małżeństwa Krauzów. Międzynarodowe jury oceni również nakręcony na podstawie uhonorowanej Nagrodą Literacką Nike powieści Jerzego Pilcha „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego.

Na 100 tysięcy złotych szansę mają „Jaskółka” Bartosza Warsawa  (drugi w historii łódzkiej Szkoły Filmowej – po „Rysopisie” Jerzego Skolimowskiego – pełnometrażowy film dyplomowy) i nakręcony w Wielkiej Brytanii thriller Katarzyny Klimkiewicz „Zaślepiona”,

Uznanie krytyki i festiwalowe sukcesy drugiego pełnometrażowego filmu Tomasza Wasilewskiego przekonują, że młodemu reżyserowi warto się przyglądać. Czy „Płynące wieżowce” zostaną docenione przez jurorów podczas Off Plus Camera?

Kolejne konkursowe propozycje to  „Kamienie na szaniec” Roberta Glińskiego. Ekranizacja głośnej powieści Aleksandra Kamińskiego, pokazuje, czym jest patriotyzm. Kolejne konkursowe propozycje to oparta na faktach koprodukcja „Gang Rosenthala” ( reż. Nae Caranfil), Mroczny coming-of-age movie po polsku, czyli „Obietnica” Anny Kazejak.

Konkurs Polskich Filmów Fabularnych Międzynarodowego Festiwalu Off Plus Camera promuje to, co w polskim kinie najlepsze i najbardziej oryginalne. Zakwalifikowane tytuły stanowią przegląd najciekawszych zjawisk i trendów, jakie pojawiły się w polskiej kinematografii na przestrzeni ostatniego roku.

Off Plus Camera potrwa od 2 do 11 maja.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s