Sherlock w Krakowie!

sherlock
Stephen Hawking, Victor Frankenstein, Sherlock Holmes, Vincent van Gogh, Julian Assange. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich tych postaci jest Benedict Cumberbatch – gość 7. edycji Off Plus Camera.

Prasa okrzyknęła go najseksowniejszym mężczyzną na świecie, jego nazwisko otwiera listę tych najgorętszych w Wielkiej Brytanii. Benedict Cumberbatch da się poznać polskiej publiczności nie tylko jako doskonały aktor, ale również twórca kina niezależnego.  Razem z grupą przyjaciół założył kolektyw produkcyjny SunnyMarch. Do Krakowa przywiezie film, w którym gra, i który jednocześnie wyprodukował – „Little Favour” (pokaz już 10.05 w Kijów.Centrum). Stolicę małopolski odwiedzą również producenci: Adam Ackland i Adam Selves i aktor Nick Moran ( gość Off Plus Camera w 2013).

Choć po studiach (London Academy of Music and Dramatic Art) występował w klasycznym teatralnym repertuarze obejmującym sztuki Szekspira i Ibsena, cały czas fascynował go film. Pracę magisterską poświęcił ulubionemu reżyserowi Stanleyowi Kubrickowi. Podczas Off Plus Camera na pewno nie odmówi sobie przyjemności obejrzenia wystawy dedykowanej jego twórczości, którą od 4 maja można oglądać w Muzeum Narodowym.

Największą popularność Benedictowi Cumberbatchowi przyniosła rola serialu telewizyjnym BBC „Sherlock”. Widzowie podziwiali go w roli Forda w filmie „Zniewolony. 12 Years a Slave” Steve’a McQueena czy Juliana Assange’a w „Piątej władzy” Billa Condona. Obsadzenie go w „Star Treku” reżyserowi miał zasugerować sam Stevenem Spielberg, który wcześniej powierzył Cumberbatchowi rolę w „Czasie wojny”. Mimo sukcesu na dużym ekranie, nie rezygnuje z teatru. Gra im.in. na deskach jednej z najbardziej prestiżowych scen świata – londyńskiego National Theatre.

Więcej informacji o pokazie filmu Benedicta Cumberbatcha i jego spotkaniu z publicznością można znaleźć na www.offpluscamera.com.

Festiwal Off Plus Camera zaczyna się już 2 maja w Krakowie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s