WRAŻENIA – „Wilgotne miejsca” [OFF PLUS CAMERA]

wetlands 1Zaczyna się od brodzenia po kostki w stawie fekaliów miejskiego szaletu, potem jest jeszcze brudniej. Bo Helen ma gdzieś dbanie o higienę. Uwielbia zapach wszystkiego co ludzkie, fascynują ją zakamarki ciała i to co z nich wypływa. Nie wstydzi się swojej fizjonomii, kocha seks i nowe doświadczenia. Oprócz testowania warzyw pod kątem użyteczności seksualnej, Helen robi wszystko, by zbliżyć do siebie rozwiedzionych rodziców. W wyniku nieostrożnego golenia miejsc intymnych kaleczy się paskudnie i ląduje w szpitalu, a pobyt w placówce stara się wykorzystać do ponownego swatania rodzicieli. W międzyczasie osobliwie uwodzi pielęgniarza, który staje się adresatem jej opowieści.

Wilgotne miejsca to film miejscami obrzydliwy – nie da się ukryć. David Wnendt zekranizował kontrowersyjną książkę w odważny sposób. Helen szokuje, jest niepoprawna i może budzić skrajne emocje. Na dzień dobry zapoznaje nas ze swoimi hemoroidami, a więc możemy tylko domyślać się co będzie dalej. Bohaterka jest jednak tak samo urocza, co bezpośrednia. Przed seansem trafiłem na głosy, że Helen to nowa, niegrzeczna Amelia. Do francuskiej koleżanki młodej Niemce daleko, jednak porównanie nie jest zupełnie z czapy. Obie dziewczyny są czarujące. Na swój sposób.

Rozbrajające historie z życia Helen wpisane są w dość przewidywalną fabułę. Mamy love story, mamy zwaśnionych rodziców, których trzeba pogodzić – słowem, nic nowego. Film jest jednak spójną opowieścią o młodej hedonistce, który szokuje, ale przede wszystkim bawi.

Bo Helen to my, nawet jeśli nie chcemy się do tego przyznać. Przecież nic co ludzkie, nie powinno nam być obce.


Kolejne seanse w ramach Offa w piątek – 9 maja o 19:30 (Ars – reduta) i w sobotę – 10 maja o 20:30, też w Arsie.

FILM WEJDZIE DO KIN 6 CZERWCA.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s