Plenerowe Kino Perła w Krakowie @BAL – tydzień 2.

Leo DiCaprio jako młody Arthur Rimbaud. "Całkowite zaćmienie", reż. Agnieszka Holland
Leo DiCaprio jako młody Arthur Rimbaud. „Całkowite zaćmienie”, reż. Agnieszka Holland

Drugi tydzień filmów pod gołym niebem i od razu coś specjalnego – w sobotę pierwszy otwarty pokaz filmu „Mocna kawa wcale nie jest zła”. W rolach głównych Mecwaldowski, Dziędziel, Pomykała.
Tym razem filmy do zobaczenia codziennie, od środy do niedzieli. Wszystko darmo, aż miło.
Początek seansów po 21, wstęp od 19. Wszystko dzieje się w Balu na Zabłociu.

PLAN NA TEN TYDZIEŃ

11 czerwca (środa) – Bert Stern. Prawdziwy Madman
Historia o autokreacji jednego z najbardziej znanych fotografików w historii, jego karierze, upadku i ponownym wzniesieniu się na szczyt. Dokument „Bert Stern. Prawdziwy Madmen” przybliża sylwetkę jednego z najbardziej znanych na świecie fotografików komercyjnych, gwiazdy lat 60.

12 czerwca (czwartek) –  Buena Vista Social Club
Film dokumentalny poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Kamera poszukuje lokalu, w którym odbywały się koncerty, pokazuje współczesne życie dawnych gwiazd, rejestruje wywiady. Momentem kulminacyjnym jest koncert weteranów w nowojorskim Carnegie Hall.

13 czerwca (piątek) –  Londyński bulwar
Mitchell po trzech latach wychodzi z londyńskiego więzienia i próbuje zerwać z przestępczą przeszłością. Na jego drodze pojawia się samotna i piękna aktorka Charlotte, żyjąca w blasku fleszy paparazzich. Niełatwo im będzie zacząć nowe życie, zwłaszcza że o Mitcha wkrótce upomni się świat kryminalnego podziemia, z bezwzględnym gangsterem Gantem na czele.

14 czerwca (sobota) – Mocna kawa wcale nie jest taka zła
Mocna kawa wcale nie jest taka zła” opowiada historię Jacka (w tej roli Marian Dziędziel), który nie widział swojego syna przez 18 lat. Gdy Łukasza (Wojciech Mecwaldowski) niespodziewanie pojawia się z wizytą w domu ojca na wsi, odżywają stare wspomnienia i emocje. W sytuację dodatkowo wplątana jest żywiołowa Wanda (Dorota Pomykała), która od kilku lat żyje z Jackiem oraz pewien chłopiec (Jakub Muranowicz). Film Alka Pietrzaka, będący adaptacją sztuki „Mending Fences” Norma Fostera, to głęboka i pogodna opowieść o dwóch mężczyznach, którzy są zbyt uparci, by się pogodzić i powiedzieć co czują.

15 czerwca (niedziela) – Całkowite zaćmienie
Znany francuski poeta, Paul Verlaine, przyjmuje pod swoje skrzydła dobrze rokującego Arthura Rimbauda. Wkrótce między dwoma literatami rozkwita erotyczna fascynacja.

@BAL, Ślusarska 9, obok MOCAKu

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s