Kino Letnie w Forum

2001: Odyseja kosmiczna, reż. Stanley Kubrick
2001: Odyseja kosmiczna, reż. Stanley Kubrick

Startują kolejne kina plenerowe. Tym razem możemy oglądać filmy z widokiem na Wisłę, bo oto rozpoczyna się cykl seansów w ramach Kina Letniego w Forum. Są leżaczki, piwo, lemoniada i świetne tytuły – między innymi 4 specjalne pokazy Kubricka.

Gdzie? Forum Przestrzenie w dawnym Hotelu Forum.
Kiedy? każdy wtorek, środa, czwartek. Do końca sierpnia.
O której? po zachodzie słońca.

Co? 

19.06 – czwartek
2001: Odyseja Kosmicza
Początek XXI wieku. Prowadzone na Księżycu wykopaliska ujawniają istnienie tajemniczego monolitu emitującego sygnał kierowany w stronę Jowisza. Na pokładzie wysłanego tam statku Discovery dochodzi do poważnej awarii. Część załogi ginie. David Bowman, jedyny ocalały astronauta, wyrusza na spotkanie krążącego po orbicie Jowisza ogromnego monolitu, przypominającego obiekt znaleziony na Księżycu.

25.06 – środa
I tak nie zależy nam na muzyce 
Dokument muzyczny, który stanowi przegląd japońskiej sceny muzyki niezależnej. Pojawiają się tutaj dźwięki noise’u, industrialu, przez minimal, aż po avant-pop. Film stanowi oryginalną kombinację koncertowych urywków wraz ze zwykłymi scenami pochodzącymi z życia codziennego. Muzyczne rytmy mieszają się z obrazami złomowisk, sklepów z zabawkami, czy tłocznym ruchem ulicznym. Głos zabierają także sami muzycy, którzy dyskutują na temat swojego fachu i związanych z nim niuansów.
26.06 – czwartek
Wielkie piękno
Historia starzejącego się dziennikarza, który przemierzając ulice Wiecznego Miasta, wspomina swoją pełną namiętności, acz bezpowrotnie utraconą młodość. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s