#festiwale #filmy #wakacje – gdzie się wybrać, co zobaczyć?

Filmowa mapa Polski, tyle że bez mapy. Zobaczcie jakie filmowe wydarzenia czekają na Was w poszczególnych miastach. Wypoczywajcie w kinie.

KRAKÓW

> 6. kraków summer animation days

Krakow Summer Animation Days to wydarzenie plenerowe, odbywające się co roku na Małym Rynku. W trakcie trzech dni wyświetlone zostaną najlepsze światowe animacje nagrodzone i wyróżnione podczas międzynarodowych festiwali animacji, na krakowskiej Etiudzie&Animie oraz Animatece (Słowenia). Jak co roku nie zabraknie również animacji długometrażowej – zobaczymy horror – fantasy O Apóstolo z Hiszpanii, zaprzezentowane zostaną także dwa programy animacji zrealizowanych przez kobiety – z Polski i ze świata. Uzupełnieniem programu będzie zestaw czołówek festiwalowych reklamujących najważniejsze festiwale animacji na świecie.

Kiedy? 15-17 lipca 2014
wstęp free

fot. fanpage KSAD
Mały Rynek, poduchy i animacje wieczorową porą. fot. fanpage KSAD

> 11. wakacyjne podróże filmowe

Ponad 100 filmów podczas 600 seansów w ciągu dwóch miesięcy w Kinie Agrafka, Kinokawiarni Kika i w Kinie na Tarasie. Filmy prezentowane będą w blokach tematycznych: Europejskie wakacje, Muzyczne podróże filmowe, Wyprawa w nieznane, Podróż z najlepszymi. Świetna okazja do nadrobienia filmowych zaległości.

Kiedy? 4lipca – 28 sierpnia 2014
Karnet na 10 seansów – 50zł, pojedyncze bilety wg cenników kin.

> letnie tanie kinobranie

Letnie Tanie Kinobranie to ponad 140 filmów w ramach kilkunastu cyklów tematycznych wyświetlanych w Kinie Pod Baranami. Nie zabraknie zarówno największych przebojów sezonu, jak i niezapomnianych klasyków.

Kiedy? 4 lipca – 28 sierpnia 2014
bilety po 7zł

> sztuka za 6-tkę w arsie

Również Krakowskie Centrum Kinowe ARS przygotowało wakacyjny przegląd filmowy za niewielkie pieniądze. 6zł za bilet i możemy oglądać hity ostatnich miesięcy w pięknych salach Arsa. Zestaw filmów zmienia się co tydzień, szczegóły tutaj.

Kiedy? 4 lipca – 28 sierpnia 2014
bilety po 6zł

> kino na dachu mck

Pokazy czeskich filmów fabularnych i dokumentalnych towarzyszące wystawie „Władcy snów. Symbolizm na ziemiach czeskich 1880–1914” Czeskie kino, dachy Krakowa, lato i taras.

Kiedy? co drugi czwartek lipca i sierpnia (10, 24, 7, 21) o 20:30
wstęp wolny (do odebrania bezpłatne wejściówki w Galerii MCK)

> filmy w podcieniach mocak-u

Wieczorne seanse w podcieniach Mocak-u z filmami nawiązującymi do aktualnej wystawy „Zbrodnia w sztuce”. Do zobaczenia „Pająk”, „Dotyk grzechu”, „Pewnego razu w Anatoli” i „Jackpot”.

Kiedy? 11.07, 27.07, 8.08 i 22.08 – o 21:30
wstęp wolny

> kino letnie w forum

Leżak, piwko, widok na Kraków i Wisła na wyciągnięcie ręki. Jedno na najbardziej urokliwych miejsc w Krakowie – Forum Przestrzenie rozkręca swoje kino letnie w każdy wtorek, środę i czwartek. Dzięki współpracy z Nowymi Horyzontami czy wystawą Stanley Kubrick w Muzeum Narodowym możemy oglądać przeboje z wrocławskiego festiwalu, a także filmy Kubricka. W razie niepogody kino przenosi się do holu Hotelu Forum.

Kiedy? wtorek, środa, czwartek po 21.
wstęp wolny

> plenerowe kino perła

Kino spod bandery browaru Perła zagościło na Zabłociu, w Balu, rzut kamieniem od Mocaku (choć rzucać nie polecamy). Do obejrzenia cała masa filmów podzielona na 5 bloków tematycznych. Środy spędzamy z Planete+ DOC, czwartki to Różne oblicza muzyki, w piątki filmy proponuje Ale kino+, a weekend należy do Tomasza Raczka i jego cyklu Przekraczanie Granic.

Kiedy? od środy do niedzieli po 21.
wstęp wolny
Industrialny klimat, Perła za 6zł i kolejka do wc.

> festiwal muzyki filmowej

Siódma edycja Festiwalu Muzyki Filmowej to wydarzenie na które czeka cały filmowy Kraków. Tym razem dopieszczeni zostaną fani Bonda i Gladiatora. Na program główny składają się cztery wielkie produkcje koncertowe: polsko-norweska koprodukcja Kon-Tiki: Dalekomorska Wyprawa z udziałem kompozytora Johana Söderqvista, kultowe piosenki napisane do filmów z serii James Bond w wykonaniu gwiazd polskiej rozrywki i orkiestry, zdobywca pięciu Oscarów: Gladiator na żywo w wersji koncertowej z muzyką Hansa Zimmera i z udziałem współkompozytorki oraz wokalistki Lisy Gerrard, wreszcie Międzynarodowa Gala Muzyki Filmowej z okazji 100-lecia ASCAP z plejadą najważniejszych hollywoodzkich kompozytorów muzyki filmowej. Pierwszym gościem, który przyjął zaproszenie do udziału w gali jest dwukrotny zdobywca Oscara – Gustavo Santaolalla.

Kiedy? 25 – 28 września 2014
bilety w różnych cenach w zależności od wydarzenia, jednak najtańsze (np na 007. The Best of James Bond) już od 30zł.
obrazek_fmf_na_kbf

KATOWICE

> ars independent festival

Ars Independent ściąga do Katowic Kino młode, odważne, drapieżne, które poszukuje własnego języka, łamie funkcjonujące konwencje i style filmowe, sięga po tematy niezauważane przez innych. Centralnymi punktami programu Ars Independent pozostaną dwa konkursy filmowe: Czarny Koń oraz Czarny Koń Animacji, w ramach których premierowo zaprezentowane zostaną debiuty oraz filmy drugie reżyserów z całego świata.

Specjalnym gościem 4. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent będzie Bruce LaBruce, jeden z najbardziej kontrowersyjnych współczesnych filmowców niezależnych.
Podczas czwartej edycji Ars Independent swojej kontynuacji doczeka się wystawa „Głośno” w której zaprezentowane zostaną najciekawsze dokumenty muzyczne z całego świata.  W nowej odsłonie powróci nowatorska sekcja Grasz?, poświęcona niezależnym grom wideo.

Kiedy? 23 – 28 września 2014
karnety w przedsprzedaży: 40zł normalny, 30zł ulgowy
fot. Ars Independent

POZNAŃ

> animator festiwal

W lipcu Poznań po raz siódmy stanie się stolicą animacji. W ciągu siedmiu festiwalowych dni będziemy mieli okazję uczestniczyć w kilkudziesięciu wydarzeniach. Odbędą się retrospektywy, przeglądy tematyczne, projekcje z muzyką na żywo, koncerty, warsztaty i wykłady. Festiwalowym przeglądom towarzyszyć będzie Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych.

Kiedy? 11 – 17 lipca 2014
bilety od 1zł. serio.

Animator_2014_poziom_bez logotypów

WROCŁAW

> t-mobile nowe horyzonty

„Spośród setek filmów pokazywanych co roku na światowych festiwalach wybieramy – kierując się własnym gustem – te, które za sprawą swojej niezwykłej formy i siły ekspresji, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Wszędzie budzą skrajne reakcje i emocje, rodzą polemiki i dyskusje, wywołują zachwyty i protesty. Ale to właśnie takie filmy najczęściej wyznaczają najnowsze trendy w światowym kinie.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty jest festiwalem wizjonerów kina, artystów bezkompromisowych, którzy mają odwagę iść obraną przez siebie drogą wbrew panującym modom i opowiadać o rzeczach najważniejszych swoim niepowtarzalnym językiem.” – Powiedział Roman Gutek po stworzeniu jednego z największych festiwali filmowych w Polsce. Kraków zazdrości, kinomani się cieszą i jadą do Wrocławia utonąć w fotelach kin.

Kiedy? 24 lipca – 3 sierpnia
bilety od 16zł, pokazy na rynku darmowe

SOPOT

> sopot film festival

Sopot Film Festival jest jedynym międzynarodowym festiwalem w Polsce Północnej prezentującym kino autorskie oraz drugim najważniejszym wydarzeniem filmowym w regionie po Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Sekcja konkursowa „1-2″ czyli międzynarodowy konkurs filmów fabularnych skoncentrowany jest na promocji pierwszych i drugich filmów twórców z całego świata. Nie zabraknie również małych form filmowych czyli międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych „World Shorts & Short Anima”. Jak co roku, najlepsze tytuły kina autorskiego i ambitnego sezonu 2013/2014, a także tytuły które nie znalazły się w dystrybucji kinowej w Polsce, zostaną zaprezentowane w trzech sekcjach: Spectrum 13/14, Spectrum DOC oraz Spectrum: Muzyka, Moda i Sztuka. W 2014 roku odbędzie się również Panorama Nowego Kina Fińskiego, a także 3 duże i 3 małe retrospektywy uznanych światowych i polskich twórców.

Kiedy? 12-20 lipca 2014
Karnet open – 160zł

Plenerowe kino na plaży
Plenerowe kino na plaży

ZWIERZYNIEC

> letnia akademia filmowa

LAF to nietypowy festiwal kina w sercu Roztocza i największe wydarzenie kulturalne regionu. W trakcie festiwalu sale gimnastyczne i hale sportowe zamieniają się w Zwierzyńcu w klimatyczne kina prezentujące wszystko to, co warte jest uwagi – ostatnie
i nadchodzące premiery, cykle tematyczne, retrospekcje, nierzadko okraszone prelekcjami i dyskusjami. Zwyczajowo na filmowy program Akademii składa się kilkanaście różnych cykli filmowych Dobrym dodatkiem są też spektakle teatralne, koncerty i projekcje plenerowe.

Kiedy? 8-17 sierpnia 2014
karnety od 60 do 200zł
kawałek tegorocznego plakatu LAF

Podpowiadajcie, co możemy dodać do tej listy – będziemy uzupełniać! Filmowych wakacji! Joł!

chodź też na fejsa.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s