5 przemian na śniadanie – 9. Śniadanie w Kinie

MacondoKinokawiarnia Kika zastawia stoły po raz dziewiąty. 12 grudnia śniadanie przygotuje Zupitto – krakowskie bistro tworzone przez dwie panie gotujące według chińskiej filozofii 5 przemian. 

W śniadaniowym menu znalazła się kasza jaglana na ciepło z bakaliami i musem jabłkowo-gruszkowym, zupa dyniowa, zielona soczewica z warzywami oraz bezglutenowe ciasto czekoladowe z pomarańczą.

Na deser i dobry początek dnia film – Macondo.

O filmie:
Chociaż Ramasan ma dopiero jedenaście lat, spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność. Według czeczeńskiej tradycji stał się właśnie mężczyzną stojącym na czele domu, który zamieszkuje razem z matką i dwiema młodszymi siostrami. Domu nietypowego, bo umiejscowionego na przedmieściach Wiednia, w tytułowym obozie dla uchodźców Macondo. Ciężka sytuacja rodziny chłopca komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy w ich życiu pojawia się Isa, podający się za przyjaciela zmarłego ojca i męża. Przybysz rozbudza w Ramasanie zainteresowanie ojcem. Chłopak zabiega o towarzystwo nieznajomego, ale ten nie chce go do siebie dopuścić, skrywając przed nim swoją przeszłość. Jednak mimo początkowego dystansu, mężczyźni coraz bardziej zbliżają się do siebie. Ramasan przekonuje się, że roztaczający nad nim skrzydła opieki mężczyzna mógłby z powodzeniem zastąpić nieobecnego w jego życiu ojca. Jednak kiedy zauważa, że matka zaczyna coraz bardziej interesować się Isą, postanawia chronić pamięć o zmarłym.

ŚNIADANIE W KINIE. vol. 9.
12 grudnia 2014, piątek, 10:00
Kinokawiarnia Kika

Bilety: 20zł, konieczna rezerwacja: e-mail: kasa@kinokika.pl lub tel: 12/296 41 52

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s