Gruzińska Noc Filmowa w Agrafce

033507
Wyspa kukurydzy

DKF Rozpięci zaprasza na pierwsze spotkanie w 2015 roku –  będzie to noc z kinem gruzińskim, które odżyło po latach zapaści, coraz pewniej sobie radzi, zdobywa względy publiczności i krytyków na całym świecie, a także laury na najważniejszych festiwalach filmowych.

Nie zabraknie opowieści, niespodzianek, quizu z nagrodami, a także gruzińskiej muzyki i wina. I dobrego kina, rzecz jasna!
Bilety na Gruzińską Noc filmową, która rozpocznie się 9 stycznia o 22:15 w Agrafce, do 8 stycznia kosztują 20zł, w dniu wydarzenia – 25.

Na ekranie:
przedpremierowo
WYSPA KUKURYDZY
Simindis kundzuli, reż. Giorgi Owaszwili, Gruzja/Węgry/Czechy 2014, 100’ –  
Zwycięzca MFF Karlovy Vary 2014.
Jest 1992 rok, trwa wojna abchasko-gruzińska. Na jednej z wielu wysepek w środku nurtu rzeki mieszka stary, gruziński rolnik Abga i jego nastoletnia wnuczka Asida, którzy usiłują uprawiać na niej kukurydzę. Otaczają ich patrole wojskowe obu stron. Pewnego dnia dziewczynka odkrywa, że na wyspie ukrył się młody, gruziński żołnierz. Idylla Kukurydzianej Wyspy się kończy.

MANDARYNKI
Mandariinid, reż. Zaza Uruszadze, Estonia/Gruzja 2013, 87’

Jesień – ulubiona pora roku poetów i melancholików – to też czas, w którym w jednych z sadów w Abchazji dojrzewają mandarynki. Od morza wieje jeszcze ciepły wiatr, lasy na wzgórzach pokrywają się złotymi liśćmi. Jest rok 1992, więc ciszę przerywają odgłosy toczącej się wokół wojny. Mało kto je słyszy, bo okolica zagrożona wojenną pożogą jest już praktycznie wyludniona. Swoich domów nie opuścili tylko bezstronni Estończycy – plantatorzy mandarynek, którzy po jednej z bitew znajdują i – nie zważając na niebezpieczeństwo – zabierają do domów rannych żołnierzy wrogich sobie armii.Czy mężczyźni będą potrafili się porozumieć i w małej abchaskiej wiosce nie rozleje się więcej krwi?

PANNY MŁODE
Patardzlebi, reż. Tinatin Kadżriszwili, Gruzja/Francja 2014, 94’
Krawcowa Nuca poślubia Goga, ojca swoich dzieci. Ceremonia trwa krótko, ponieważ Goga jest w więzieniu, w którym spędzi jeszcze kilka lat. Poślubiając go, Nuca uzyskuje prawo do widzenia z mężem raz w miesiącu. Jej dzieci nie chcą jej towarzyszyć w comiesięcznych wizytach, ojciec stał się im obcy. Pewnego dnia Nuca spotyka w pracy innego mężczyznę.

Panny młode - ten film oglądaliśmy podczas ostatniej Off Plus Camery. Fajnie, że trafił do kinowej dystrybucji.
Panny młode – ten film oglądaliśmy podczas ostatniej Off Plus Camery. Fajnie, że trafił do kinowej dystrybucji.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s