Screening fashion – kulisy mody [OFF]

Nowojorski Bryant Park i znajdująca się w tym samym mieście dzielnica krawców, kulisy sesji zdjęciowych, blaski i cienie modelingu – sekcja „Moda na ekranie” przybliża widzom mechanizmy funkcjonowania tej specyficznej dziedziny sztuki. Podczas 8. edycji PKO OFF CAMERA widzowie zobaczą filmy, które w oryginalny i prowokacyjny sposób opowiadają o kulisach branży.

ChasingBeauty_comp03_web_V03Biały namiot w nowojorskim Bryant Park od lat jest wizytówką jednego z najważniejszych wydarzeń modowych na świecie. Dokument „The Tents” w reżyserii Jamesa Belzera pozwala zajrzeć za kulisy New York Fashion Week, przyjrzeć się ewolucji wydarzenia i samego parku. Na ekranie doborowy skład m.in.: Nina Garcia, Carolina Herrera czy Betsey Johnson.

Kolejny filmowy przystanek przenosi widzów między 5. a 9. aleję oraz 34. i 42. ulicę. To „Dzielnica krawców” („garment distric”) dom znanych szwalni, dostawców tkanin, salonów mody wielkich marek, skupisko talentów i przedsiębiorczości. „Garmento” (reż. Michele Maher) opowiada inną wersję wydarzeń, z ciemnym i satyrycznym spojrzeniem na hurtowy przemysł odzieżowy Nowego Jorku.

Programerów PKO OFF CAMERA interesują zarówno największe osobowości kreujące trendy, jak i kwestie kariery modelek, fotografii modowej i kultu piękna. Plakat filmu „Chasing Beauty” (reż. Brent Huff) przypomina okładkę magazynu modowego. Co się za nią kryje? Swoje zawodowe historie opowiadają nie tylko modelki, ale również modele – to nowość, ponieważ o mężczyznach w przemyśle beauty kino nie opowiada często. Filmowcy kontrastują realia mody lat 90. z współczesnym rynkiem.girl-model-documentary

„Girl Model” jest na wskroś demaskującą niecne praktyki władców wybiegów opowieścią o początkującej modelce oraz trzydziestoletniej ex-modelce, teraz łowczyni głów. Twórcy dokumentu skupiają się na prezentacji wszystkiego, o czym poza branżą się nie mówi. Krytycy opisują film jako „mrożącą krew w żyłach opowieść o poświęceniu dzieciństwa na rzec fałszywych nadziei i snów” (Triplew.me), a także jako „fascynujące spojrzenie na całkowicie szalony świat modelingu” (The Times). To coś, czego próżno szukać w popularnych programach telewizyjnych.

Podczas 8. edycji Festiwalu PKO OFF CAMERA zobaczymy ponad 100 filmów. Więcej informacji można znaleźć na http://www.offcamera.pl a także w mediach społecznościowych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s