I cóż, że ze Szwecji – Skarsgård w Krakowie!

Skarsgard Stellan_PHOTOUlubiony aktor Larsa von Triera, który zagrał też w „Piratach z Karaibów”, musicalu „Mamma Mia!” i „Dziewczynie z tatuażem” – Stellan Skarsgård będzie gościem 8.edycji Festiwalu PKO OFF CAMERA. Hollywoodzka gwiazda o szwedzkim rodowodzie odwiedzi Kraków już w maju.

Stellan Skarsgård grał m.in. u Stevena Spielberga, Kennetha Branagha, Gusa Van Santa. Podczas PKO OFF CAMERA widzowie nie tylko spotkają się z aktorem, ale w ramach specjalnie przygotowanej retrospektywy zobaczą sześć filmów z jego udziałem. – Przypomnimy m.in. Duchy Goi Milosa Formana – podkreślają organizatorzy. Przeniesiemy się również na wyspę Bastoy, gdzie do 1970 roku działał dom poprawczy dla chłopców. W 1915 roku wybuchł w ośrodku bunt. Film Mariusa Holsta jest opowieścią opartą na tamtych zdarzeniach. Stellan Skarsgård wcielił się w rolę dyrektora ośrodka – dodają.

W programie PKO OFF CAMERA nie zabraknie „Przełamując fale” Larsa von Triera. To dzięki roli Jana aktor rozpoczął swoją międzynarodową karierę. Dzisiaj Skarsgård jest nie tylko jednym z ulubionych aktorów duńskiego twórcy, ale także jego bliskim przyjacielem. Wziął udział w 7 projektach sygnowanych nazwiskiem reżysera. W Krakowie widzowie zobaczą również film „Dogville”.

"Przełamując fale", reż. Lars von Trier
„Przełamując fale”, reż. Lars von Trier

Szwedzki aktor tworzy udany artystyczny duet również z Hansem Petterem Molandem. W festiwalowej retrospektywie znalazły się ich dwa wspólne filmy: „Pewien dżentelmen” i „Obywatel roku”. W tym ostatnim Skarsgård gra twardego mściciela, pokazując maksimum emocji i kamienną twarz.

Stellan Skarsgard jest laureatem wielu nagród, m.in. Specjalnej Europejskiej Nagrody Filmowej za „europejski wkład w rozwój światowego kina”.

"Mamma Mia", reż. Phyllida Lloyd
„Mamma Mia”, reż. Phyllida Lloyd

PKO OFF CAMERA potrwa od 1 do 10 maja.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s