Śniadanie z filmem i Głodnymi kawałkami @KIKA

Druga strona muru

W piątek, 17 kwietnia w kinokawiarni KIKA śniadanie po raz trzynasty. Tym razem karmić będą Głodne kawałki.

Przygotowania Kawałków trwają. Foto z ich profilu na facebooku.
Przygotowania Kawałków trwają. Foto z ich profilu na facebooku.

Kiedyś bistro, dziś nietypowy catering. Na ich facebooku czytamy: „Serwujemy świeże jedzenie, zachowując przy tym świeżość pomysłów. Unikamy polepszaczy smaków i kolorów oraz wysoko przetworzonej żywności. Opracowujemy receptury w oparciu o sezonowość kuchni, przygotowując dania od podstaw. Szukamy inspiracji w kuchniach świata, sięgając jednocześnie do korzeni kuchni polskiej. Wykorzystujemy przy tym potencjał lokalnych wytwórców, aby promować to, co najlepsze w regionie.”

Na Śniadaniu w Kinie zaserwują plecionkę ze smażonymi wiśni

ami, sałatkę z kaszą jaglaną, papryką, zatarem i serem solankowym, do tego pasty, dipy i pity najprawdziwszy Laugenbreze (google mówi, że to precel).

Na deser klasycznie film – „Druga strona muru” w reżyserii Christiana Schwochowa. 

Lata 70. XX wieku. Trzydziestoletnia Nelly i jej syn Aleksiej zaczynają nowe życie w zachodnich Niemczech. Udało im się uciec z Berlina Wschodniego, gdzie zostawili za sobą trudne i bolesne wspomnienia. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach chłopiec stracił ojca, a Nelly partnera, Wassilija. Kobieta wierzy, że po drugiej stronie muru zapewni sobie i dziecku dobre i spokojne życie. Pierwsze kroki w nowym miejscu stawiają w ośrodku dla uchodźców, oczekując na przyznanie prawa do stałego pobytu. Nelly zaprzyjaźnia się z pochodzącą z Polski Krysią, a jej syn poznaje rówieśniczkę Jeleną. Oboje znajdują również wspólny język z Hansem, który, tak jak oni, jest  uciekinierem z NRD. Kiedy Nelly wydaje się, że życie wreszcie się ułoży, zaczynają się nią interesować agenci służb specjalnych, którzy drążą temat zaginięcia Wassilija. Niespodziewanie dogania ją przeszłość. Czy uda się jej przed nią uciec?

Bilety na Śniadanie w cenie 25 zł dostępne w kasie kina i online. Start o 10:00.
Lagerfeuer (4)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s