HETERO FRIENDLY – 6. LGBT Film Festival @Mikro

Electric Indigo: Małej dziewczynce ciężko jest stawić czoła presji rówieśników i odnaleźć swoją tożsamość. Jest to szczególnie trudne, gdyż nigdy nie poznała swojej matki, a jedynym wzorem dla niej jest miłość dwóch heteroseksualnych ojców połączonych nie cielesną więzią.
Electric Indigo: Małej dziewczynce ciężko jest stawić czoła presji rówieśników i odnaleźć swoją tożsamość. Jest to szczególnie trudne, gdyż nigdy nie poznała swojej matki, a jedynym wzorem dla niej jest miłość dwóch heteroseksualnych ojców połączonych nie cielesną więzią. [BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH 1]

10375481_622488377851265_7660902895116669175_nStartuje szósta odsłona LGBT Film Festival. Jak mówią organizatorzy: „Od początku swojego istnienia festiwal wzbudzał skrajne emocje. Tak będzie i tym razem. Przygotowaliśmy dla Was to, co najnowsze i dobrze przyjęte na międzynarodowych festiwalach (nie tylko tych LGBT). Różnorodne pod względem tematycznym i formalnym produkcje, które prowokowały do dyskusji widzów na całym świecie.”

Festiwal rusza w 7 miastach. W Krakowie za kino festiwalowe wybrał sobie Mikro (Juliusza Lea 5) i to tam będzie można zobaczyć wszystkie prezentowane tytuły. Ich spis znajdziecie poniżej.

Bilety – 16/13/10 (normalny/ulgowy/senior)

17 kwietnia (piątek)
20:30 – PAPILIO BUDDHA, reż. Jayan Cherian, Indie, USA 2014, 108’
Film obrazuje wyzysk kobiet, kastowy ucisk, dyskryminację orazrodzące się ruchy queer wśród społecznie zacofanych klas. Papilio Budda jest kontrowersyjnym obrazem zakazanym w Indiach z uwagi na sceny przemocy oraz zjadliwą krytykę dziedzictwa Gandhiego.

18 kwietnia (sobota)
21:00 – FIRE IN THE BLOOD, reż. Dylan Mohan Gray, Indie 2013, 87’
Film opowiada o działaniach zachodnich firm farmaceutycznych oraz rządów, które w latach 90. ograniczyły dostęp do tanich leków na AIDS dla krajów z Globalnego Południa, powodując tym samym ponad 10 milionów zgonów. Skomplikowana opowieść, której bohaterami są „zło, pieniądze i medycyna”. Film kręcony na czterech kontynentach, wystąpił w nim m.in. Bill Clinton. Historia koalicji powstałej, by zwalczyć „przestępstwo stulecia” i ocalić miliony żyć ludzkich.

19 kwietnia (niedziela)
21:00 – CHILDREN 404, reż. Askold Kurov, Pavel Loparev, Rosja ,2014, 70’
30 czerwca 2013 roku prezydent Władimir Putin podpisał ustawę, która za publiczne „propagowanie nietradycyjnych stosunków seksualnych wśród nieletnich”, także w mediach i w internecie będzie karała grzywnami i więzieniem. W ramach tej „propagandy” prawa mniejszości seksualnych uważane są za chore, grzeszne, niemoralne i nienormalne. Film dokumentalny przedstawiający życie homoseksualnej młodzieży w Rosji, zbiór anonimowych wywiadów i relacji wideo. Ich świadectwa zbierane były w internecie jako projekt „Dzieci 404”.

CHILDREN 404
CHILDREN 404

20 kwietnia (poniedziałek)
21:00 – BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH cz.I 80’

21 kwietnia (wtorek)
21:00 – THE SUMMER HOUSE, reż. Curtis Burz, Niemcy 2014, 94’
Larsenowie są idealną rodziną. Mają wszystko dzięki czemu powinni być szczęśliwi: sukcesy zawodowe, stylowy dom, stypendium dla córki. Jednak głowa rodziny – czuje uczucie do jednego z kolegów córki. Podczas gdy żona Markusa zadręcza się brakiem bliskości męża, jej córka dostrzega wśród kłamstw i tajemnic zagrożenie dla rodziny.

22 kwietnia (środa)
20:45 – ZOE.MISPLACED, reż. Mekelle Mills, Australia 2014, 113’
Uporządkowane dotychczas życie Zoe zmienia się, gdy dziewczyna się zakochuje. W obliczu nowej miłości musi zmierzyć się z decyzjami, których skutki wpłyną nie tylko na jej niezależność, ale też na relacje z najbliższymi.

Zoe.Misplaced
Zoe.Misplaced


23 kwietnia (czwartek)
21:15 – BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH cz. II – 80’

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s