#BUNT #SWAG #BANG #HAJS

Emma w "Bling Ring"
Emma w „Bling Ring”

Polerujcie kajdany i prasujcie najlepsze wdzianka – w piąteczek Pod Baranami szykuje się melanż. Filmowy melanż ociekający fajnością.

Premierowo Klub dla wybrańców, do tego Bling Ring i Hardkor Disko. Spora porcja młodych i rozwścieczonych ciał. Niegrzeczni i zmanierowani. Gdyby poszli do Kina Pod Baranami, na bank rzucaliby w siebie popcornem. WNIESIONYM W STANIKU. Wy się zachowujcie.

Bilety na piątkowy maraton filmowy (24 kwietnia, start o 21:15) można kupić w cenie 28 zł. A jak ktoś jest kombinator, to może pisać maila na kultura.allinuj@gmail.com i zgarnąć bilet za 21zł. Czyli siódemka zostaje na co tam chcecie (ZACHOWUJCIE SIĘ). [W tytule maila – nazwa wydarzenia oraz data; w treści – imię i nazwisko oraz nr telefonu). Ilość promocyjnych biletów ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!]

O filmach:
KLUB DLA WYBRAŃCÓW 
reż. Lone Scherfig, Wielka Brytania 2014, 106’
riot club
Bogaci, rozpuszczeni i zepsuci – oto członkowie elitarnego „The Riot Club” na Uniwersytecie Oksfordzkim i bohaterowie najnowszego dzieła Lone Scherfig, reżyserki wielokrotnie nagradzanych filmów „Włoski dla początkujących” i „Była sobie dziewczyna”.

Miles (Max Irons) i Alistair (Sam Claflin), studenci pierwszego roku Uniwersytetu Oksfordzkiego, dołączają do prestiżowego „The Riot Club”, chcąc za wszelką cenę zyskać akceptację jego pozostałych członków. Akcja filmu toczy się w ciągu jednego wieczoru, podczas którego bohaterowie mogą zyskać upragniony szacunek lub całkowicie stracić reputację. Zabłyśnięcie w towarzystwie warte jest każdej ceny i każdego postępku.

BLING RING
bling-ring
reż. Sofia Coppola, USA 2013, 95’

Wyreżyserowany przez Sofię Coppolę, autorkę „Między słowami” i „Somewhere. Między miejscami”, Bling Ring opowiada o grupie nastoletnich włamywaczy, obsesyjnie pragnących zbliżyć się do świata gwiazd. W poszukiwaniu ekstremalnych wrażeń członkowie Bling Ring zakradają się do domów hollywoodzkich celebrytów, gdzie dokonują rozbojów. Magia luksusowych marek i wszechobecny glamour wydają się młodocianym złodziejom przepustką do lepszego życia. To co zakazane, niesie ze sobą jednak poważne konsekwencje.

Bling Ring ukazuje portret pokolenia zawieszonego między sławą a rzeczywistością. W obsadzie m.in. Emma Watson (Harry Potter), Leslie Mann (Wpadka) oraz Gavin Rossdale (lider zespołu Bush).

Zdjęcia do filmu były kręcone m.in. w prawdziwym domu Paris Hilton, do którego grupa Bling Ring włamała się naprawdę.

HARDKOR DISKO
#RECENZJA

reż. Krzysztof Skonieczny, Polska 2014, 87’, z angielskimi napisami

W roli głównej Marcin Kowalczyk, jeden z najciekawszych polskich aktorów młodego pokolenia, uhonorowany Nagrodą Aktorską Festiwalu Filmowego w Gdyni i Nagrodą im. Zbyszka Cybulskiego.

Współczesna, pełna kontrastów metropolia. Nowobogaccy rodzice i ich pochłonięte hedonizmem, żyjące chwilą dzieci, a wokół nich rzeczywistość, w której wzbiera gniew i napięcie bliskie eksplozji.

W takiej scenerii poznajemy Marcina, młodego chłopaka, który zaraz po przyjeździe do miasta spotyka trochę młodszą od siebie Olę. Zafascynowana nim dziewczyna zaprasza go do swojego świata, w którym królują mocne używki, niekończące się imprezy artystycznej bohemy i nielegalne wyścigi samochodów. Marcin przyjechał jednak z głęboko skrywaną tajemnicą i dokładnym planem zemsty, o którym ani dziewczyna, ani jej najbliżsi nie mają pojęcia…
g-5

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s