Festiwalowe hity w Agrafce

Rozpoczął się nowy sezon festiwalowy, dobrze więc przypomnieć sobie tytuły nagradzane na festiwalach w minionym roku. Kino Agrafka zaprasza na nadrabianie filmowych zaległości. 

Od poniedziałku do czwartku, codziennie o 22:10, zobaczycie zwycięzców z Cannes, Berlinale, festiwalu w Locarno czy w Karlovych Varach. W programie znalazł się pokaz przedpremierowy filmu „Dureń”.
Każdy bilet 10 zł.

11 maja, poniedziałek, 22:10
Berlinale 2014
CZARNY WĘGIEL, KRUCHY LÓD | Bai ri yan huo, reż. Yi’nan Diao, Chiny 2014, 106’

W kilkunastu fabrykach, rozproszonych po całej prowincji, w transporcie węgla odnalezione zostają fragmenty ludzkiego ciała. Policja podejrzewa pracowników firmy przewozowej. Przy próbie aresztowania padają strzały – oprócz podejrzanych ginie dwójka policjantów. Prowadzący akcję Zhang Zili (nagrodzony aktorskim Niedźwiedziem Liao Fan) zostaje odsunięty od obowiązków. Pięć lat później, pogrążony w nałogu alkoholowym, trafia przypadkiem na dawnego współpracownika. Okazuje się, że w sprawie pojawiło się kilka nowych tropów, prowadzących do jednej kobiety – prześladowanej, a może chronionej przez tajemniczego mordercę.

12 maja, wtorek, 22:10
Locarno 2014
POKAZ PRZEDPREMIEROWY
DUREŃ | Durak, reż. Yuriy Bykov, Rosja 2014, 117’

Film o uczciwym człowieku w nierównym starciu z machiną biurokratyczną. Dima Nikitin pracuje w niedużym miasteczku jako hydraulik. Spośród kolegów wyróżnia go uczciwość i prawość. Pewnej nocy w cieszącym się złą sławą wiekowym hotelu robotniczym pękają rury. Do czasu przybycia ekipy nic nie zapowiada tragedii. Na miejscu Nikitin odkrywa, że budynek grozi zawaleniem i nie przetrwa nocy. Konieczna jest natychmiastowa ewakuacja. Dima podejmuje walkę o życie ponad 800 mieszkańców budynku.
Duren-(2)

13 maja, środa, 22:10
Cannes 2014
ZIMOWY SEN | Kis uykusu, reż. Nuri Bilge Ceylan, Turcja, Francja, Niemcy 2014, 196’

Aydin, emerytowany aktor, prowadzi mały hotel w centralnej Anatolii. Towarzyszy mu młoda żona Nihal oraz siostra Necla. Zimą, w miarę jak śnieg pokrywa step, hotel staje się schronieniem, ale także sceną ich dramatów. Film jest studium relacji trzech bliskich, ale odosobnionych i zdanych na siebie osób – ich oczekiwań, lęków, wzajemnych pretensji i zależności. Oszołamiające plenery Kapadocji kontrastują z kameralnym portretem małżeńskim, opartym na pełnych napięcia, mistrzowskich dialogach.

14 maja, czwartek, 22:10
Karlove Vary 2014
WYSPA KUKURYDZY | Simindis Kundzuli
reż. George Ovashvili, Gruzja/Węgry/Kazachstan/Czechy/Francja/Niemcy 2014, 100’

Rok 1992, trwa wojna gruzińsko-abchaska. Na jednej z sezonowych wysepek na granicznej rzece Inguri stary rolnik i jego nastoletnia wnuczka chcą uprawiać kukurydzę. Otaczają ich patrole wojskowe obu stron. Pewnego dnia dziewczyna odkrywa, że na wysepce ukrył się młody gruziński żołnierz. Idylla kończy się.

wyspa-kukurydzy-7

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s