„Jak zatrzymać ślub” – premiera i spotkanie z reżyserem

W oczekiwaniu na drugą edycję młodziutkiego, krakowskiego festiwalu „Szwedzki Stół Filmowy”, organizatorzy zapraszają na premierowy pokaz filmu nagrodzonego na Warszawskim Festiwalu Filmowym – „Jak zatrzymać ślub”.

Dwójka bohaterów, Amanda i Philip spotykają się w jednym przedziale. Ona śpi przytulona do sztucznej gitary, on ma obłędny wzrok zakochanego desperata. Zaczynają rozmawiać – niezobowiązująco, żeby zabić czas długiej podróży. Nagle orientują się, że zmierzają w to samo miejsce. W tym samym momencie stają się wspólnikami w sprawie, która wydaje się im na wagę życia i śmierci.11200961_1040324852661608_7766400538844667527_o

Reżyser Drazen Kuljanin urodził się w Bośni w 1980 roku. Jest absolwentem scenariopisarstwa w szkole Broby Grafiska. Odkrył reżyserię w młodym wieku i od 15 lat realizuje filmy krótkometrażowe.

Swój debiut stworzył z filmowych ograniczeń: dwójka bohaterów, jedna przestrzeń, czas nakręcenia to 5 godzin 17 minut. Czemu nakręcony w takim czasie? Skąd pomysł na zamknięcie przestrzeni? O wszystko to będziecie mogli zapytać zaraz po seansie samego reżysera.

Premierowy pokaz odbędzie się we wtorek, 2 czerwca w kinie Paradox przy Krupniczej 38. Początek o 21:00. Bilety klasycznie w cenie 12/10 zł.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s