Wraca Letni Projektor! +KONKURS

Wkrótce rozpocznie się cykl najbardziej hardkorowego kina plenerowego w Krakowie. Letni Projektor zabierze was w przedziwne, czasem straszne, czasem piękne miejsca i pokaże filmy, które pokochacie na nowo dzięki osobliwej scenerii. Na początek upiorny szpital psychiatryczny.

lp 2015 ph3Okej, może niekoniecznie upiorny, ale nocą, przy zachmurzonym niebie i niepokojącej ciszy potrafi zrobić ogromne wrażenie. Pierwszy seans w nowym sezonie Projektora odbędzie się wieczorem 2 sierpnia w parku na terenie Szpitala Babińskiego w Kobierzynie. Jaki zobaczymy film? To niespodzianka, ale na pewno będzie związany tematycznie z miejscem, gdzie stanie kinowy ekran.
Jaki tytuł obstawiacie? To taki mały konkurs: pod zapowiedzią na facebooku podajcie tytuł filmu, który może zostać jutro wyświetlony. Podpowiedzi szukajcie na profilach społecznościowych Letniego Projektora. Nagrodą są dwa podwójne miejsca VIP (zarezerwowane pufy w pierwszym rzędzie, także luksus) + pamiątkowa fotografia z Krzysztofem. CHOLERNIE WARTO.

Szpital w Kobierzynie to kompleks zabytkowych budynków rozsianych po historycznym parku o powierzchni 52ha. Otwarty w roku 1917, został stworzony w oparciu o lp 2015 ph 4koncepcję miasta-ogrodu. Miał być samowystarczalny – na jego terenie znajdowały się pola uprawne, szklarnie, piekarnia, obory, teatr, kaplica, cmentarz, boisko sportowe. Pacjenci szpitala mieli żyć na jego obszarze jak w bańce, nie mając styczności ze światem zewnętrznym. W czasach, kiedy budowany był szpital w Kobierzynie osoby z chorobą psychiczną miały być usuwane ze społeczeństwa – tak, aby ułatwić mu funkcjonowanie. Jednak wraz ze zmianami w relacji z pacjentem, jakie zaszły w psychiatrii w ostatnich dziesięcioleciach, zmienił się też charakter szpitala. W tej chwili jego bramy stoją otworem – dla każdego, kto potrzebuje pomocy, ale także dla każdego, kto ma ochotę cieszyć się pięknem tego miejsca, które w 1999 roku zostało wpisana na listę zabytków.

By dojść na miejsce wysiądź na przystanku Kobierzyn. Dojeżdżają tam linie 106, 166, 201, 244.
By dojść na miejsce wysiądź na przystanku Kobierzyn. Dojeżdżają tam linie 106, 166, 201, 244.

Wstęp na seanse Letniego Projektora jest wolny. Projekcja rozpocznie się o 20:30, ale wcześniej, o 19:00, będzie okazja do zwiedzenia terenu szpitala z przewodnikiem – pracownikiem kompleksu. Zbiórka przed wejściem głównym. Weźcie znajomych, kocyk, piciu i papu, i się widzimy!

11793265_10204830732104437_54355176_n (1)P.S.
Kolejny seans Letniego projektora odbędzie się 9 sierpnia, klasycznie w niedzielę. Tym razem ekipa zaprosi na teren starego boiska w Piekarach. Będzie pięknie!

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Wraca Letni Projektor! +KONKURS

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s