6. urodziny Agrafki

Pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku w Pałacu Młodzieży przy Krowoderskiej 8 ruszyło kino Zuch. Niecałe dwadzieścia lat później Zuch zmienił nazwę na Szkolne kino Studyjne, a w latach dziewięćdziesiątych było znane jako Paradox. W czerwcu 2009 roku Centrum Młodzieży musiało opuścić Krowoderską, a kino zamknięto. Trzy miesiące później w jego miejscu powstała Agrafka.

Sala Agrafki wypełniła się po raz pierwszy 10 września 2009 roku. Dokładnie w szóstą rocznicę pierwszego seansu kino będzie świętować razem z widzami. Urodziny w Agrafce to przedpremierowy seans filmu „Moja matka” w towarzystwie tortu i lampki wina. Urodzinowe bilety w cenach 16, 13 i 11 zł (normlany/studencki/senior).

z17929478Q,Plakat-filmu--Moja-matka--Nanniego-MorettiegoMOJA MATKA: Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor (John Turturro) w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w jej filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość?

Nanni Moretti opowiada o zmaganiach Margherity w uniwersalny, pełen humoru i czułości sposób, odwołując się do wątków z własnego życia. POLSKA PREMIERA FILMU 23 PAŹDZIERNIKA 2015.

Idźcie, wznieście toast, niech żyją krakowskie kina!

Sto lat, Agrafko! 

mia_madre_still_2 Mia madre-23-low-0-800-0-450-crop Mia madre_KEY STILL_SacherFilm_Le_Pacte-0-2000-0-1125-crop

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s