Spotkanie z Obcymi Pod Baranami

W środę, 2 września o godzinie 19.00 czasu środkowoeuropejskiego, w ponad 20 krajach na całym świecie odbędzie się pokaz filmu „Wizyta” w reżyserii Michaela Madsena – dokumentu z elementami komedii pokazującego tajniki pracy Biura Unii Europejskiej do Spraw Kontaktu z Obcymi Cywilizacjami. Kino Pod Baranami zaprasza na projekcję filmu oraz transmisję na żywo z panelu dyskusyjnego z wiedeńskiego UNO-city, miejsca akcji duńskiego dokumentu.

W dyskusji wezmą udział: reżyser filmu, Michael Madsen, Chris Welch – bohater filmu, ekspert w dziedzinie astrofizyki oraz Morten Grønborg, astrofizyk. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w dyskusji, zadając pytania poprzez smsy, Twittera lub Facebooka. Nawiązane zostanie także połączenie z duńskim astronautą Andreasem Mogensenem będącym w drodze na międzynarodową stację kosmiczną Sojuz TMA.

Wiedeński UNO-city to kompleks budynków przypominający statek kosmiczny, który wylądował w środku cywilizowanego świata. Wewnątrz tej imponującej instytucji, która reprezentować ma wiarę w ludzkość, znajduje się OOSA, czyli Biuro Unii Europejskiej do Spraw Kontaktu z Obcymi Cywilizacjami. To tutaj naukowcy z różnych dziedzin opracowują procedury kontaktu z obcymi. Ludzkość marzy o tym od ponad wieku.

Film pokazuje, jak scenariusz znany nam do tej pory z science fiction może zmienić się w rzeczywistość. Dowiadujemy się, jak hipotetycznie mogłoby wyglądać spotkanie z obcymi. W siedzibie OOSA nagle dzwoni telefon. Dyrektor generalna, astrofizyk Dr. Mazlan Othman, informuje, że obcy przybyli. Aby zapobiec panice, trzeba uspokoić mieszkańców Ziemi. Jednak przybycie obcych rodzi wiele problemów oraz naukowych, egzystencjalnych i filozoficznych kwestii i pytań. Czy uda się je rozwiązać? Jak zachowamy się wobec obcych i co zrobimy, gdy od nas wyjadą? I w końcu – czy nasze życie po takiej wizycie będzie takie samo jak przedtem?

Bilety: 18/14/12 (normalny, ulgowy, senior)

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-09-02 161918.bmpPrzechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-09-02 161842.bmp Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-09-02 161935.bmp

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s