OFAFA – 4 dni z animacją w Podgórzu

plakat finalProfesjonaliści, studenci i amatorzy pokażą swoje filmy na rozpoczynającej się 20. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych. 

Święto autorskich produkcji rozpocznie się 15 października. Na cztery kolejne dni Podgórze zamieni się w małą stolicę animacji: pokazy specjalne, retrospektywy i bloki konkursowe potrwają od południa do wieczora.
W programie chociażby „Nocturna” – magiczna opowieść o poszukiwaniu zaginionej gwiazdy, która Goyę za najlepszą animację zdobyła (opowieść. nie gwiazda) w 2008 roku, a do naszych kin przywędrowała dopiero w tym roku; pokazy Studia Miniatur Filmowych dla dorosłych; retrospektywa Joanny Polak (której filmów się trochę boję), a na deser pokaz filmów nagrodzonych na ubiegłorocznej Etiudzie & Animie. Cały program poniżej.
Katalog festiwalowy do przejrzenia TUTAJ.

"NOCTURNA" Tim bardzo się boi nocy i ciemności, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi – obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu przed ciemnością wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne. Bohater postanawia rozwiązać tajemniczą sprawę. Wyrusza w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten za dnia. W niezwykłej wyprawie towarzyszyć mu będzie tajemniczy Pasterz Kotów, którego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci.
„NOCTURNA”
Tim bardzo się boi nocy i ciemności, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi – obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu przed ciemnością wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne. Bohater postanawia rozwiązać tajemniczą sprawę. Wyrusza w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten za dnia. W niezwykłej wyprawie towarzyszyć mu będzie tajemniczy Pasterz Kotów, którego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci.

Karnety na wszystkie projekcje festiwalowe kosztują 60/30 zł (uczniowie, studenci, seniorzy). Bilety całodniowe kupicie po 20 zł, a wejściówki na pojedyncze seanse kosztują 10 zł. Bilety i karnety do nabycia w kasie Kinoteatru Wrzos w trakcie trwania festiwalu od 11:00 – 21:00 oraz w Kinokawiarni KIKA przed wybranymi seansami.

  • Wydarzenia w kawiarni Stopklatka są darmowe!
    program-ofafa-2015-page-001Wrzos – Kinoteatr Wrzos
    , ul. Zamoyskiego 50
    Kika – Kinokawiarnia Kika, ul. Krasickiego 18
    Stopkl – Kawiarnia Stopklatka, ul. Brodzińskiego 8

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s