Znamy program Festiwalu Muzyki Filmowej!

FMF dopiero pod koniec maja przyszłego roku, ale już poznaliśmy program 9. edycji. To będzie tydzień naładowany muzyką zarówno z klasyków, jak i hitów ostatnich lat.0229407Festiwal zainauguruje uroczysty koncert Scoring4Polański poświęcony twórczości filmowej i muzyce z dzieł Romana Polańskiego. Premiera widowiska będzie miała miejsce w Katowicach 24 maja, a następnego dnia zobaczymy go w Centrum Kongresowym w Krakowie. Usłyszymy motywy Krzysztofa Komedy z filmów Nóż w wodzie, Matnia i Dziecko Rosemary, muzykę Wojciecha Kilara do Pianisty, Śmierci i dziewczyny i Dziewiątych Wrót. Oprócz tego zaprezentowane zostaną chociażby kompozycje Alexandre’a Desplata do Wenus w futrze, Autora widmo i Rzezi.

Nie zabraknie muzyki z wielkich, hollywoodzkich produkcji: na Gali alterFMF: Drone Sounds usłyszymy Orkiestrę Kameralną AUKSO, która zaprezentuje premiery aranżacji najsłynniejszych tematów z serii Niezgodna czy filmów Oblivion, Tron: Dziedzictwo. W programie koncertu znalazły się też ścieżki dźwiękowe do  filmów Nicolasa Refna — Drive, Tylko Bóg wybacza, The Neon Demon. Poza tym gratka dla fanów Jóhanna Jóhannssona i jego muzyki do Teorii wszystkiego, Sicario i Prisoners. Na deser muzyka Łukasza Targosza do serialowego Paktu.
drisix

Na Festiwalu Muzyki Filmowej nie mogłoby zabraknąć animacji. W Tauron Arenie zobaczymy animowane klipy i usłyszymy muzykę ze Shreka, Króla Lwa (!), Jak wytresować smoka i drugiej części Epoki lodowcowej. Zagra Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, zaśpiewa Chór Polskiego Radia.

Koncert Młodzi na poważnie: Animacje to widowisko, podczas którego młodzi muzycy wykonają oryginalne kompozycje do animacji studia Warner Bros: Batman, Scooby-Doo, Liga Sprawiedliwych. Po raz pierwszy na świecie zabrzmi suita z Supermana!

Dibujos-scooby-doo

Z muzyką na żywo obejrzymy film Indiana Jones: Poszukiwacze Zaginionej Arki. Muzykę Johna Williamsa (prawie 50 nominacji i 5 Oscarów na koncie) wykona Sinfonietta Cracovia.

Festiwal zamknie Video Game Show: Wiedźmin 3. Koncert wykonają Chór Pro Musica Mundi, Orkiestra Kameralna AUKSO oraz znany m.in. właśnie ze ścieżki do Wiedźmina zespół Percival.
https://www.youtube.com/watch?v=G6FotzVt9Ak

Bilety: od 21 grudnia od 14.00 na www.eventim.pl oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11).

Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują od 10 zł do 90 zł, a karnety od 120 zł do 380 zł.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s