Grecki maraton w Arsie

Giorgos Lanthimos to jedna z najjaśniejszych gwiazd współczesnego greckiego kina. Jego filmy to jak wizyta u dziwnego kolegi, w domu którego niby pachnie zupą i jest przytulnie, ale za chwile okazuje się, że z jednego pokoju słychać krzyki, ojciec chodzi za tobą i się nie odzywa, a z tej zupy coś na ciebie łypie okiem.

lobsterW Krakowskim Centrum Kinowym Ars, wraz z premierą długo wyczekiwanego (i znakomitego) Lobstera, możemy nadrobić pozostałe filmy Greka – Kła z 2009 roku i Alpy (2011).

Noc z Lanthimosem odbędzie się z piątku na sobotę 27 lutego. Między seansami będzie można skosztować kuchni greckiej w wykonaniu Bistro Athina.

Karnet na 3 filmy kosztuje 30 zło, a pojedyncze bilety na Kła i Alpy kupimy po 12 złotych, za wejściówkę na premierowego Homara zapłacimy natomiast 14/20 zł (ulgowy/normalny).

26.02, 21:00 LOBSTER

W przyszłości nie ma miejsca dla samotnych. Niesparowani trafiają przymusowo do Hotelu, gdzie w ciągu 45 dni muszą znaleźć sobie partnera. Jeśli nie odnajdą miłości na czas, zostaną zamienieni w wybrane przez siebie zwierze i, wypuszczeni na wolność, będą walczyć o przetrwanie.

26.02, 23:30 KIEŁ

Idealna rodzinka w luksusowej willi na obrzeżach. Nastoletnim dzieciom nie wolno opuścić bezpiecznego domostwa. Tylko rodzice wiedzą, jak wielkie niebezpieczeństwo czai się za murem. A może nieznany świat jest niczym strasznym w porównaniu z sekretem skrywanym przez Rodzinę?

27.02, 1:00 ALPY

„Alpy”, firma z nieograniczoną odpowiedzialnością. Świadczymy usługi z zakresu wchodzenia w buty osób zmarłych. Będziemy twoją córką, ojcem albo żoną. Nie zobaczysz różnicy, poczujesz się lepiej. Tel. 48 10 000

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s