Tydzień Kina Hiszpańskiego

Dramaty, komedie (czarne też!), filmy akcji, romanse, a nawet animacje – wszystko to przepełnione hiszpańską energią! W Kinie Pod Baranami rozpoczął się 16. Tydzień Kina Hiszpańskiego.

doc_6282_241613 filmów, 12 z nich po raz pierwszy na polskim ekranie. Tytuły, które znikną z naszego
horyzontu równo z żółtymi plakatami Tygodnia Hiszpańskiego. Śpieszmy się rezerwować bilety, kolejna okazja do obejrzenia lwiej części z poniższych tytułów może się nie powtórzyć.

Bilety na seanse w cenie 19 i 14 zło. Można kupić także karnet. Więcej informacji klasycznie na stronie Kina. O tu
.

PROGRAM:
piątek, 8 kwietnia
19.00 / 20.45
ISLA BONITA
Realizator reklam, Fer (Fernando Colomo), chcąc oderwać się od czarnych myśli spowodowanych kryzysem twórczym i szukając inspiracji, wyrusza na malowniczą Minorkę. Ma zatrzymać się u przyjaciela, jednak zbieg okoliczności sprawia, że zamieszka u intrygującej rzeźbiarki, stając się świadkiem i uczestnikiem perypetii członków jej rodziny. Świeża, bezpretensjonalna historia z pełnym optymizmu zakończeniem.

21.00 / 22.30  POKAZ OTWARCIA
TERAZ ALBO NIGDY | AHORA O NUNCA
Eva (María Valverde) i Álex (Dani Rovira) szykują się do ślubu, który ma się odbyć w małym angielskim miasteczku, gdzie rozkwitła ich miłość. Przygotowania do uroczystości ruszyły pełną parą. Eva jest już w Anglii. Álex, jego ojciec, przyszły teść i znajomi jeszcze w Barcelonie. Już za chwilę mają wsiąść do samolotu lecącego na Wyspy, jednak strajk kontrolerów lotu i wybuch wulkanu nieco skomplikują im podróż…

22.45
JAK ZOSTAĆ BASKIEM | OCHO APELLIDOS VASCOS
Rafa (Dani Rovira) to typowy Andaluzyjczyk, który w rodzinnej Sewilli ma wszystko, co kocha: wino jerez, brylantynę i piękne kobiety. Spotkanie z odporną na jego wdzięki, temperamentną Baskijką, Amaią (Clara Lago) wywraca świat Rafy do góry nogami. Opuszcza Sewillę i jedzie na daleką północ, do baskijskiego miasteczka, w którym mieszka Amaia. Jest skłonny stać się Baskiem, byle tylko zdobyć jej serce.

sobota, 9 kwietnia
19.00 / 20.45
JAK ZOSTAĆ BASKIEM | OCHO APELLIDOS VASCOS

21.00 / 22.30 / 22.45
JAK ZOSTAĆ KATALONKĄ
| OCHO APELLIDOS CATALANES
Amaia (Clara Lago) porzuca Rafę (Dani Rovira) i planuje ślub z katalońskim hipsterem o imieniu Pau (Berto Romero), co na jej ojca, Koldo (Karra Elejalde), działa jak płachta na byka. Mężczyzna decyduje się namówić Rafę na wyprawę do Katalonii, której celem jest przekonanie Amai do zmiany decyzji. Obiecująca kontynuacja bijącej rekordy popularności komedii Jak zostać Baskiem, utrzymana w tym samym, ironicznym stylu.

niedziela, 10 kwietnia
11.00
jdrorpBARANKI DZIECIOM: BARANKI W HISZPANII – zestaw bajek + warsztaty flamenco z Krakowską Szkołą Flamenco Almoraima

 

19.00 / 20.45
ŁATWY SEKS, SMUTNE FILMY | SEXO FACIL, PELÍCULAS TRISTES
Marina (Marta Etura) i Victor (Quim Gutiérrez) są stworzeni do bajkowej historii miłosnej. Piękni, młodzi i wolni, działają na siebie jak magnes. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie fakt, że nie istnieją – są bohaterami wykreowanymi przez scenarzystę, Pabla (Ernesto Alterio), który dostał zlecenie napisania komedii romantycznej. Czy mu się to uda, skoro sam przechodzi miłosny kryzys?

21.00
DOSKONAŁY DZIEŃ NA LATAWCE | UN DIA PERFECTO PARA VOLAR
Marca Recha, reżyser „Sierpniowych dni” i tym razem zaprasza widzów na łono natury. Gdzieś w górach Katalonii, w pobliżu morza, w ustronnym miejscu spędzają dzień ojciec i syn. Wprawiając w ruch i obserwując lot latawca, wymyślają i opowiadają sobie najróżniejsze historie, zadają trudne pytania i szukają na nie odpowiedzi. Bezpretensjonalny obraz o sile więzi rodzinnych i potędze rozmowy.

poniedziałek, 11 kwietnia
19.00
W CUGU | A ESMORGA
Galicyjskie miasto Ourense, lata 50. ubiegłego wieku. Trzech przyjaciół idzie „w cug”, co skutkuje ordynarnym, prostackim zachowaniem „okraszonym” niewybrednymi żartami. Hulanka prowadzi do tragicznego finału szalonej, skąpanej w deszczu nocy, a jego ciężar potęguje nędza Galicji w trudnych czasach po wojnie domowej. Adaptacja powieści A esmorga, której autorem jest znakomity galisyjski pisarz, Eduardo Blanco Amor.

21.00
ZABŁĄKANI | PERDIENDO EL NORTE
Hugo (Yon González) i Braulio (Julián López), obaj z wyższym wykształceniem, po obejrzeniu programu telewizyjnego Hiszpanie w świecie wyobrażają sobie niemal idealny obraz Niemiec. Pełni wiary we własne możliwości jadą do Berlina. Na miejscu okazuje się, że nic nie jest ani tak piękne, ani tak łatwe, jak wyglądało w telewizji. Ich droga do sukcesu staje się koszmarem, niepozbawionym jednak elementów satyrycznych.

wtorek, 12 kwietnia
19.00
SŁAWETNY: AGENT SEKRETNY | ANACLETO: AGENTE SECRETO
Adolfo (Quim Gutiérrez) odkrywa, że jego ojciec (Imanol Arias) jest słynnym agentem, Sławetnym. Ma nadzieję, że ta rewelacja zmieni jego życie, które nie jest specjalnie fascynujące, szczególnie po tym, jak opuściła go narzeczona, Katia (Alexandra Jiménez). Adolfo wyrusza z ojcem w akcję przeciwko Vazquezowi (Carlos Areces), groźnemu przestępcy, którego celem jest zgładzenie agenta.

21.00
JAK BYĆ NORMALNĄ | REQUISITOS PARA SER UNA PERSONA NORMAL
Wydawać by się mogło, że María (Leticia Dolera) jest przeciętną, normalną trzydziestolatką. Ale to tylko pozory. Fiasko kolejnych rozmów kwalifikacyjnych utwierdza ją w przekonaniu, że nie spełnia standardów normalności. Postanawia więc zrobić wszystko, by stać się normalną. Towarzyszem tej walki jest Borja (Manuel Burque), który jednak z ogólnie rozumianą „normalnością” ma niewiele wspólnego.

środa, 13 kwietnia
19.00
SZCZĘŚLIWYCH 140 | FELICES 140
felices_140_still
Elia (Maribel Verdú) świętuje swoje czterdzieste urodziny w gronie rodziny i przyjaciół w wynajętym na tę okazję domu na Wyspach Kanaryjskich. Podczas uroczystej kolacji dzieli się ze wszystkimi wspaniałą wiadomością: właśnie wygrała 140 milionów euro. Stan euforii nie trwa jednak długo. Ludzka natura i sytuacja finansowa każdego z gości sprawia, że zaczyna się dziki wyścig po przejęcie wygranej. Bez względu na cenę.

20.45
JAK ZOSTAĆ BASKIEM | OCHO APELLIDOS VASCOS

21.00
TA NOC JEST MOJA | MI GRAN NOCHE
Zaskakująca, błyskotliwa, inteligentna komedia Álexa de la Iglesii. Studio telewizyjne, upalne sierpniowe dni, podczas których w zawrotnym tempie nagrywany jest sylwestrowy program rozrywkowy. Jego gwiazdą jest Alphonso (Raphael), z którym rywalizuje Adanne (Mario Casas). Nieszczęśliwe wypadki na planie, szantaże i spiski – wszystko w chaosie i z poczuciem humoru charakterystycznymi dla twórczości reżysera.

czwartek, 14 kwietnia
19.00 / 20.45  POKAZ ZAMKNIĘCIA
NIEZNANY | EL DESCONOCIDO
Carlos (Luis Tosar), pracownik banku, wiedzie wygodne życie rodzinne. Dzień jak co dzień. Carlos podwozi dzieci do szkoły, jednak wsiadając nie zauważa, że samochód jest otwarty. Uruchamia go i rusza. Chwilę później odbiera telefon od anonimowego rozmówcy, stając się ofiarą szantażu. Jeśli nie spełni usłyszanych żądań, szantażysta zdetonuje ładunek wybuchowy, który zainstalował w samochodzie.

21.00
JAK ZOSTAĆ KATALONKĄ | OCHO APELLIDOS CATALANES

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s