7. LGBT FILM FESTIVAL Pod Baranami

W Kinie Pod Baranami startuje siódma edycja LGBT Film Festival, największego w Polsce święta kina lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans. W programie przeglądu znalazło się 5 filmów pełnometrażowych, w tym laureat berlińskiej nagrody Teddy – Kocur, głośny dokument Oriented oraz wybór 12 izraelskich krótkich metraży.
doc_7968_0LGBT Film Festival prezentuje najnowsze i najlepiej przyjęte tytuły na międzynarodowych festiwalach filmowych. W repertuarze znalazły się produkcje różnorodne pod względem tematycznym i formalnym – ze szczególnym uwzględnieniem kinematografii Izraela – które prowokowały do dyskusji widzów na całym świecie.

Podczas krakowskiej edycji wydarzenia zostanie zaprezentowany austriacki dramat Kocur, który triumfował na tegorocznym Berlinale, gdzie został uhonorowany nagrodą Teddy (przyznawaną od 1987 roku filmom o tematyce LGBT); dostrzeżony na Los Angeles Film Festival 2015 izraelsko-brytyjski dokument Oriented, opowiadający historię trzech palestyńskich przyjaciół odkrywających swoją tożsamość narodową i seksualną w Tel Awiwie podczas konfliktu izraelsko-palestyńskiego w 2014 roku; czy turecki filmJesteśmy gotowi? w reżyserii Çağana Irmaka, wielokrotnie nagradzanego twórcy filmowego i telewizyjnego. Program uzupełni wybór 12 krótkich metraży z Izraela, przyglądających się sytuacji mniejszości seksualnych w tym kraju z wielu perspektyw.

Wszystkie filmy zostaną prezentowane w wersji oryginalnej z polskimi i angielskimi napisami.


PROGRAM

poniedziałek, 23 maja
19.00  KOCUR

reż. Klaus Händl, Austria 2016, 114’
Kater
Berlinale 2016 – nagroda Teddy dla najlepszego filmu
Andreas i Stefan wraz ze swoim kotem Mosesem prowadzą ekscytujące życie w starym domku w wiedeńskiej winnicy. Są muzykami, kochają swoją pracę, mają liczne grono przyjaciół, z którymi spędzają dużo czasu. Wszystko w ich życiu układa się pomyślnie do momentu, gdy następuje nieoczekiwany i niewytłumaczalny przypływ agresji. Wstrząsa to ich życiem, stawiając związek pod znakiem zapytania.

wtorek, 24 maja
19.00  ORIENTED
 
reż. Jake Witzenfeld, Izrael/Wielka Brytania 2015, 86’
oriented
Los Angeles Film Festival 2015 – nominacja dla najlepszego dokumentu
Historia trzech palestyńskich przyjaciół odkrywających swoją tożsamość narodową i seksualną w Tel Awiwie podczas konfliktu izraelsko-palestyńskiego w 2014 r. Khader pochodzi z muzułmańskiej, mafijnej rodziny, pragnie zmian w obliczu beznadziejnej sytuacji. Fadi, zagorzały, palestyński nacjonalista ma poczucie winy z powodu miłości żydowskiej. Z kolei Naeem musi zmierzyć się z rodziną, aby ujawnić prawdę o swojej orientacji. Wszyscy trzej należą do grupy oporu „Quambuta”, zaciekle walcząc o równouprawnienie płci i narodów.

środa, 25 maja
19.00 
IZRAEL – BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH I
 89’

czwartek, 26 maja
19.30
 JESTEŚMY GOTOWI?
reż. Çağan Irmak, Turcja 2013, 92’
Lekkoduszny rzeźbiarz, Temmuz prowadzi ekscentryczne, lecz szczęśliwe życie ze swoim psem w Istambule. Jego wiara w przesądy nieustannie utrudnia mu pracę, aż w końcu doprowadza do rozstania z chłopakiem. Temmuz miewa sny, w których młody mężczyzna nieustannie prosi go o pomoc. Pewnego dnia sen staje się jawą, dając impuls do braterskiego wsparcia i wspaniałej relacji między dwoma mężczyznami.

piątek, 27 maja
19.00  
ZAGUBIENI W BIAŁYM MIEŚCIE 
reż. Tanner King Barklow, Gil Kofman, USA 2014, 91’
Kyle i Eva są studentami amerykańskiej szkoły plastycznej, właśnie przechodzą burzliwe zerwanie. Aby ratować związek i zaczerpnąć artystycznego natchnienia, udają się do Tel Awiwu w trakcie politycznych konfliktów w Izraelu. Na ich drodze pojawia się Avi, żołnierz z izraelskiej armii, który pozwala im całkowicie się zatracić w miłości i sztuce.

20.45  IZRAEL – BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH II
97’

sobota, 28 maja
19.00  
THE 10 YEAR PLAN
reż. J.C. Calciano, USA 2015, 90’
13211836095_217b79aa64_o
Myles i Brody to najlepsi przyjaciele o skrajne różnych charakterach. Pierwszy to niepoprawny romantyk poszukujący “tego jedynego”. Drugi to seksowny flirciarz, którego interesują wyłącznie jednorazowe przygody. Mężczyźni postanawiają związać się ze sobą, jeśli za 10 lat nadal będą singlami. Gdy od wyznaczonego terminu dzielą ich dwa miesiące, gotowi są zrobić wszystko, byle nie skończyć jako para.

BILETY: 16 zł / 14 zł 
Karnet (7 seansów): 70 zł

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s