Mecz z muzyką na żywo (!)

Oszalałem. W Arsie będzie można zobaczyć mecz z komentarzem muzycznym na żywo. No dobra, bądźmy dokładni – to będzie transmisja finału Ligi Mistrzów z improwizowaną muzyką organową. Oszalałem.

Nie oglądam piłki nożnej. Nie znam się. Nie interesuje mnie to, nie rumienię się w euforii, gdy piłka trafia w okno bramki. Ale hasło „mecz w kinie z muzyką na żywo” sprawia, że mogę wstać z krzesła i wyjść z domu na bosaka i w gaciach, po bilet prawdopodobnie.plakat-mecz-B1-730x1024-427x600

To przedziwne wydarzenie to prolog 50. Międzynarodowego Festiwalu Dni Muzyki Organowej w Krakowie. Na ekranie obejrzymy mecz Realu z Atletico, ale nie pytajcie mnie czy to fajnie, czy oni są zdolni i czy będą emocje, bo nie mam pojęcia. Cudnie będzie i tak, nawet gdyby wszyscy w tym Mediolanie sobie na murawie nogi połamali. 

Na organach zaimprowizuje Filip Presseisen, laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Kinowej w Berlinie.

Start spektaklu o 20:30 w Centrum Kinowym Ars, bilety po 40 zło.

Filip Presseisen – polski organista i improwizator urodzony w 1985 roku w Szczecinie. Ukończył z wyróżnieniem klasę organów prof. dr h. c. Christopha Bosserta w Hochschule für Musik w Würzburgu jako stypendysta bawarskiego programu BAYHOST w 2013 roku, oraz klasę organów prof. Andrzeja Chorosińskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w roku 2010. Koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Czechy, Węgry, Norwegia, Litwa). Jako improwizator podkłada muzykę organową do filmów niemych. W roku 2015 zdobył I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Improwizacji „Internationaler Kinoorgel-Wettbewerb im Babylon” w Berlinie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s