#56KFF – dzień 2: pod Wawelem i cóż że ze Szwecji

Festiwal nabrał rozpędu, pierwsze seanse za nami, a dzisiaj już w programie masa filmów konkursowych. Ale poniedziałek to też początek kina plenerowego i powitanie gościa specjalnego tej edycji – kina szwedzkiego.

Sverige på skärmen

W cyklu Spojrzenie na Szwecję zobaczymy najnowsze dokumenty, krótkie metraże i filmy studentów. Na seansie inaugurującym serię, KFF pokaże dokumentalną rozprawę z mitem idealnego państwa – Szwedzka teoria miłości.

Reżyser (urodzony we Włoszech zresztą) chce poznać prawdziwą naturę szwedzkiego społeczeństwa, szuka wad i skaz na idealnym wizerunku społeczeństwa wolnego i niezależnego, które pod powierzchnią walczy z dojmującą samotnością.

Filmy na AGH

Sekcja Docs+Science to nauka w najprzyjemniejszej, bo filmowej formie. Sekcja zadomowiła się na dobre na AGH.
W budynku B8 Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki dzisiaj cztery filmy: Pod wpływem antykoncepcji hormonalnej (czyli czy pigułki hormonalne, zażywane przez miliony kobiet, mają wpływ na relacje w ich związkach?), Łowcy miodu (czyli pszczele śledztwo i próba odpowiedzenia na pytanie czy pszczoły da się uratować przed zagładą?), Komputery robią show! (czyli jak stworzyć musical idealny i co sprawia, że hit to hit – trailer poniżej), Baobaby – pomiędzy ziemią a morzem (czyli dlaczego baobaby są super).

Lennon Pod Wawelem

r-497,450-n-861723CPlAW plenerowym Kinie Pod Wawelem – gdzie drogie oranżady i modne foodtracki na pewno nie zawiodą – rozpoczyna się dzisiaj beatlesowy szał. Pogoda cudna, alergeny fruwają jak szalone, więc szkoda siedzieć w domu czy pod dachem jakimkolwiek. Gdy się ściemni, to przed rząd leżaków i krzeseł wyjdzie pan Piotr Metz i opowie o filmie i Lennonie tak, że mógłby nie przestawać. Na koniec powie pewnie, że teraz zobaczymy film John Lennon. Chłopak znikąd i że miłego seansu życzy.

I będzie miło, bo pod Wawelem to tak jest właśnie.
Początek o 21:30.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s