Nowe Kino Francuskie Pod Baranami

Będzie klaun, wyprawa na Antarktydę, uzdrowiciel, a także obdarzony dziwną mocą Vincent. Wszystko to od 10 do 16 czerwca w Kinie Pod Baranami, gdzie właśnie startuje 7. Przegląd Nowego Kina Francuskiego.

W trakcie przeglądu zobaczymy osiem świeżych produkcji: biograficzną historię pierwszego czarnoskórego klauna (w tej roli Omar Sy); dokument nagrodzonego w 2006 roku Oscarem za Marsz Pingwinów Luca Jaqueta; Niedobranych, których polecała Basia z Kina Pod Baranami;  bajkę – bo dzieciaczki też są mile widziane; opowieść o głuchoniemej i niewidomej dziewczynce, która trafia pod skrzydła zakonnic; film o człowieku, którego ręce leczą; superbohaterski film o Vincencie, zyskującym moce przy kontakcie z wodą; opartą na faktach Panią od historii i Piękne dni, gdzie świeżo upieczona emerytka poznaje przystojnego młodziaka. Na kursie komputerowym.

BILETY:
17 zł (normalny) / 14 zł (ulgowy)
Karnet (8 filmów): 80 zł

PROGRAM:

10 czerwcamedia
19.00 CHOCOLAT, reż. Roschdy Zem, 2016, 110’
Prawdziwa historia niezwykłego człowieka – pierwszego czarnoskórego klauna o pseudonimie Chocolat, który święcił triumfy we Francji na przełomie XIX i XX wieku. Fascynująca opowieść o przyjaźni, kulisach show-biznesu i przełamywaniu stereotypów. W roli głównej Omar Sy – gwiazda uwielbianych na całym świecie Nietykalnych. Osobliwy duet sceniczny klauna fascynował wielu artystów i intelektualistów, a Chocolat stał się jedną z najbardziej rozpoznawanych osobowości Montmartre’u. 

11 czerwca
19.00 MIĘDZY LODEM A NIEBEM, reż. Luc Jacquet, 2015, 90’
Między lodem a niebem, nowy film Luca Jacqueta, twórcy nagrodzonego Oscarem Marszu Pingwinów, to inspirująca historia Claude’a Loriousa, który poświęcił życie, by dociec prawdy. W wieku 23 lat po raz pierwszy dotarł na Antarktydę. Obecnie ma 82 lata i ponad 20 ekspedycji polarnych za sobą. Jako pierwszy dowiódł związku między ociepleniem klimatu a wytwarzaniem dwutlenku węgla przez ludzi. Francuski dokument Między lodem a niebem to piękny film o determinacji, pasji i przygodzie, jaką jest nauka.

Glace 5

20.45 NIEDOBRANI, reż. Lucas Belvaux, 2014, 111’
Clément czytuje Kanta i Prousta, zaś życie Jennifer to lektura romansideł i kolorowych magazynów oraz karaoke z koleżankami. Serce i ciało są gotowe na wspaniałą miłość, ale czy to wystarczy, by przełamać bariery kulturowe i społeczne?

12 czerwca
11.00 BARANKI WE FRANCJI: LEON I CZTERY PORY ROKU – WIOSNA & LATO, reż. Pierre-Luc Granjon, Antoine Lanciaux, 2009, 52’
+ zajęcia plastyczne
Wiosna, lato, jesień czy zima – dziwne rzeczy dzieją się w królestwie Baltazara. Bajki znikają z książek, królewna zostaje porwana, wybucha tajemnicza epidemia, a Leon i jego przyjaciele starają się omijać pułapki, jakie zastawia na nich bajarz Bonifacy. Film wyprodukowano w słynnym francuskim studio animacji Folimage.

19.00 HISTORIA MARIE, reż. Jean-Pierre Améris, 2014, 94’
Przełom XIX i XX wieku. Głuchoniema i niewidoma od urodzenia 14-letnia Marie Heurtin nie potrafi komunikować się ze światem. Zachowuje się jak dzikie zwierzę – boi się otaczającej ją rzeczywistości, której nie jest w stanie zobaczyć ani usłyszeć. Lekarze uznają ją za upośledzoną, ale ojciec Marie umieszcza ją w Instytucie Larnay pod Poitiers – edukacyjnej placówce, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi dziewczynkami. Wbrew woli Siostry Przełożonej, Marie trafia pod skrzydła młodej Siostry Marguerite, która dostrzega w niej niezwykły potencjał. Za wszelką cenę stara się jej pomóc i wydobyć z otchłani, w jakiej przebywa od urodzenia. Pomimo momentów zwątpienia i popełnianych błędów osiąga wreszcie sukces.

21030061_2013090412342611513 czerwca
19.00 UZDROWICIEL, reż. François Dupeyron, 2013, 124’
Frédi traci matkę. Odziedziczył po niej talent. Z początku nawet nie chce o tym słyszeć, ale w końcu musi przyznać, że jego ręce leczą. Chcąc nie chcąc, musi się z tym pogodzić, zwłaszcza gdy na jego drodze pojawia się coraz więcej osób potrzebujących pomocy…

14 czerwca
19.00 VINCENT, reż. Thomas Salvador, 2013, 76’
Vincent posiadł wyjątkową moc: w kontakcie z wodą zyskuje nadludzką siłę i szybkość. Chcąc w pełni korzystać ze swojego daru, zamieszkuje w okolicy pełnej jezior i rzek, a przy tym dość odludnej, by zapewnić mu spokój. Pewnego dnia, podczas wodnej wędrówki, spotyka Lucie i zakochuje się w niej. Tylko czy wybranka będzie w stanie zaakceptować jego dar? W tytułową rolę wcielił się reżyser filmu, francuski aktor i scenarzysta, a także alpinista i akrobata.

vincent_02

15 czerwca
19.00 PANI OD HISTORII, reż. Marie-Castille Mention-Schaar, 2014, 105’
Klasa 2 „1” w liceum im. Léona Bluma w Créteil ma fatalną reputację. Poziom jest katastrofalnie niski. Tym właśnie uczniom, nieakceptującym reguł, nauczycielka historii, pani Gueguen, proponuje wspólne przedsięwzięcie: start w krajowym konkursie na temat ruchu oporu i deportacji. Uczniowie, z początku niechętni, podejmują wyzwanie. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach.

Les-Héritiers-film-cinéma-banner-lowres

16 czerwca
19.00 PIĘKNE DNI, reż. Marion Vernoux, 2013, 94’
Piękne dni? Caroline, od niedawna na emeryturze, ma przed sobą tylko wolny czas. Dużo wolnego czasu. Piękne życie? To nie takie proste… Jak wymyślić wszystko na nowo? Łamać zasady, dążyć do nowych spotkań, czy po prostu wypełniać sobie czas? Caroline spodziewa się wielu rzeczy, ale nie tego, co ją spotka.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s