Filmowe Ogrody Sztuki wracają po wakacjach – wrzesień w MOSie

A-Touch-of-Sin-Stills-Da-Hai-Jiang-Wu-03-Copyright-Xstream-Pictures-BeijingCykl Filmowe Ogrody Sztuki wraca po wakacjach! Dla niezaznajomionych z tematem: to comiesięczna dawka filmów od Against Gravity, których wspólnym mianownikiem jest sztuka. 
Na pierwszy ogień idzie Ai Weiwei – czołowy chiński artysta, którego i tak nie kojarzycie. „Podejrzany: Ai Weiwei” to okazja, by poznać niewygodnego dla władz performera, zatrzymanego przez rząd i przetrzymywanego przez 81 dni w nieznanym miejscu.
Kolejny film to równie chiński co Weiwei „Dotyk Grzechu„. To portret społeczeństwa, relacji i związków międzyludzkich, a punktem wyjścia do rozważań o cywilizacji stały się autentyczne historie morderstw i samobójstwa.
W następnym tygodniu wyruszymy do „Jaskini zapomnianych snów„, gdzie możemy przyjrzeć się najstarszym obrazom stworzonym przez człowieka. Podczas seansu „Spotkań na krańcach świata” poznamy bliżej Biegun Południowy. I nie, nie będzie to kolejny film o pingwinach.
Einstein twierdził, że gdy wyginą, nam pozostaną cztery lata życia . Pszczoły – bohaterki „Więcej niż miód„, walczą o przetrwanie, a reżyser, korzystając z najnowszych technologii, zabiera nas daleko w głąb ula.
Po oscarowym „Marszu pingwinów” Jacquet wziął pod lupę cieplejszy klimat. Teraz pokazuje co słychać w lesie. „Był sobie las” brzmi jak początek bajki i chyba coś w tym jest.
 
 
CHIŃSKA DROGA DO WOLNOŚCI
5 września – PODEJRZANY: AI WEWEI 
6 września – DOTYK GRZECHU
 
WERNER HERZOG
 
KLIMAT NA ZMIANY NA DUŻYM EKRANIE
18 września – WIĘCEJ NIŻ MIÓD
19 września – BYŁ SOBIE LAS
 
Wszystkie seanse rozpoczynają się o 19:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (Rajska 12).
Bilety – 8zł.
 
Z wielką przyjemnością informujemy, że Kraków movie patronuje Filmowym Ogrodom Sztuki! Z tej okazji będziemy mieć dla Was zaproszenia na seanse – zaglądajcie na naszego facebooka.
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s